کد خبر: 957614 A

5 شرکت اول 20 درصد بازار سرمایه را شامل می‌شوند، شاخص‌ساز هستند، به همین جهت در چند ماه اخیر و بخصوص یک ماه گذشته افزایش قیمت سهام این شرکت‌ها باعث شد شاخص بالا برود و در چند روز اخیر هم این نمادها هستند که اثرگذار بوده و شاخص را کاهش دادند.

به گزارش ایلنا، شاهین چراغی گفت: 5 شرکت اول 20 درصد بازار سرمایه را شامل می‌شوند، شاخص‌ساز هستند، به همین جهت در چند ماه اخیر و بخصوص یک ماه گذشته افزایش قیمت سهام این شرکت‌ها باعث شد شاخص بالا برود و در چند روز اخیر هم این نمادها هستند که اثرگذار بوده و شاخص را کاهش دادند. 

وی افزود: در واقع نمادهای تاثیرگذار، شرکت‌های سهامی هستند که در پرتفوی سهام عدالت حضور دارند، به این دلیل که مردم از حق قانونی خود در زمینه عرضه سهام عدالت استفاده می‌کنند، قرار شد که مدیریت خوبی انجام شود. 

عضو شورای عالی بورس تصریح کرد: به کارگزاری‌ها این اختیار داده شده که از تسهیلات منابع مالی بتوانند در خصوص سهام عدالت استفاده کنند، یعنی منابع مالی‌شان را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌ها تخصیص دهند که با نگهداری این نوع سهام تا حدود یک سال، این سهام با هر قیمتی در بازار فروش نرود و دارندگان سهام عدالت متضرر نشوند.

افزایش قیمت سرمایه سهام سهام عدالت شاخص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر