کد خبر: 957424 A

کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایلنا:

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: در حال حاضر معاملات بدون ارایه کارت شناسایی انجام می‌شود و برای خرید و فروش‌ها نیازی به ارایه مدارک هویتی نیست اما مانند روال گذشته برای هر خریدی فاکتور به نام افراد صادر می‌شود.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره اجباری شدن خرید و فروش طلا با ارایه مدارک شناسایی از جمله کارت ملی اظهار داشت: خبری مبنی بر انجام معلامات با داشتن کارت شناسایی را شنیده‌ام اما در حال حاضر معاملات بدون ارایه کارت شناسایی انجام می‌شود و برای خرید و فروش‌ها نیازی به ارایه مدارک هویتی نیست اما مانند روال گذشته برای هر خریدی فاکتور به نام افراد صادر می‌شود.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره چنین اقداماتی در بازار گفت: با توجه به افزایش قیمت طلا، شاهد وقوع سرقت‌های متعددی هستیم، بنابراین این اقدامات برای حفظ سرمایه مردم است. البته بسیاری از واحدها دست به این اقدام زده‌اند اما تا به امروز ارایه مدارک شناسایی برای انجام معاملات در بازار طلا دستوری نبوده است.

وی آخرین وضعیت بازار با توجه به تغییرات نرخ ارز و انس جهانی اظهار داشت: بازار طلا از هر دو عامل افزایش نرخ جهانی طلا و نرخ ارز تاثیر پذیرفت. در روزهای گذشته دیدیم که میزان افزایش نرخ جهانی طلا، میزان اثرگذاری کاهش نرخ ارز در بازار طلا را پوشش داد.

کشتی‌آرای با بیان اینکه قیمت طلا نسبت به هفته گذشته روند افزایشی داشته، گفت: در آخرین روزهای هفته به دلیل افزایش نرخ ارز قیمت طلا هم بالا رفت. پنجشنبه هفته گذشته قیمت سکه و طلا نسبت به روز اول هفته روند افزایشی داشت در حالی که قیمت انس جهانی طلا 17 دلار کاهش پیدا کرده بود.

وی ادامه داد: قیمت سکه تمام 350 هزار تومان، قیمت نیم و ربع سکه 50 هزار تومان و قیمت هر گرم طلای 18 عیار هم 43 هزار و 700 تومان افزایش داشت.   

پوشش دلار سرمایه قیمت سکه افزایش قیمت طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر