کد خبر: 955847 A

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره):

مخبر گفت: ستاد اجرایی در زمینه حوادث ازجمله کرونا در بخش تجهیزات، تشخیص، درمان و دارو و واکسن اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

به گزارش ایلنا، محمد مخبر پیش از ظهر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری سیستان و بلوچستان در تالار امام رضا (ع) زاهدان اظهار داشت : این کشور از یک مواهب و ظرفیت‌های عام و خاص برخوردار است که یکی از این مواهب مردم خوب کشور هستند.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام  افزود:  یکی از کلیدی‌ترین وظایف حکومت اجرای عدالت است، وجه تمایز یک امت حق، عدالت خواهی است، نماد عدالت خواهی امام راحل بوده و مقام معظم رهبری(مدظله) نیز ادامه دهنده این مسیر هستند.

وی افزود: ما در ستاد اجرای فرمان امام با هدف ایجاد عدالت آموزشی مدرسه می‌سازیم.

مخبر  گفت: ستاد اجرایی در زمینه حوادث ازجمله کرونا در بخش تجهیزات، تشخیص، درمان و دارو و واکسن اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: امروز در سیستان و بلوچستان تفاهم نامه ۳ ساله برای اجرای ۲۴ هزار طرح، با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان با ایجاد اشتغال ۷۴ هزار شغل منعقد خواهد شد. معتقدیم با استفاده از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان به ویژه دریا، شیلات، صید و صیادی و معادن، می‌شود ۴ استان کشور را اداره کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) همچنین در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای تفاهم‌نامه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی قبلی ستاد اجرایی فرمان امام با استانداری سیستان و بلوچستان، که در دانشگاه سیستان و بلوچستان برپا شده بود؛ گفت: نزدیک دو سال قبل با دعوت استاندار در استان حضور پیدا کردیم تفاهم نامه هزار میلیارد تومانی در بخش اشتغال و زیر بنایی منعقد شد که  طی کمتر از دو سال به جای هزار میلیارد تومان دو هزار و دویست میلیارد تومان سرمایه گذاری شد.

مخبر افزود: همچنین قرار بود 30 هزار شغل  ایجاد شود اما در مجموع کاری که انجام شده ۵۶ هزار شغل ایجاد شده است.

وی ادامه داد:  در این سفر هم تفاهم‌نامه چهار هزار میلیارد تومانی منعقد می‌شود که ۲۴ هزار طرح  با  ۷۰ هزار اشتغال را به دنبال خواهد داشت اشتغال در زمینه‌های مختلف  مثل مشاغل خرد خانگی که بسیار مؤثر است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تأکید کرد: در فاز اول ۱۰ درصد گوشت کشور از سیستان و بلوچستان تأمین شده برای فاز دوم با این تفاهم‌نامه  ۲۵ درصد کمک می‌شود  تا از واردات گوشت جلوگیری شود. در بخش‌های  بنگاه‌های متوسط و بزرگ هم تصمیماتی گرفته‌شده  و برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل هم برنامه داریم.

مخبر اظهار کرد:  یکی از کارهای دیگر در این استان، توجه به  شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ ها است که با مشارکت دانشگاه قرار بود مرکزی برای این امر تأسیس شود و امروز این مرکز راه افتاده و برخی از ایده‌ها در سطح ملی کاربرد داشته است مثلاً  در بحث کرونا برخی ایده‌ها به‌کار گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان‌های دیگر هم ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از این قبل برنامه‌ها دارد گفت:  سیستان و بلوچستان  اولین استان در این زمینه است که کار شروع شده  و به دیگر استان‌ها نیز توسعه خواهیم داد.

امام راحل ایجاد اشتغال حضرت امام دارو درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر