کد خبر: 955300 A

مجری طرح پست‌های فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: به منظور پایداری شبکه برق شرق استان تهران، پروژه توسعه بِی سوم خط در پست فوق توزیع پاکدشت، برق‌دار و تحویل موقت شد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "سیدمهدی موسوی سردری" مجری این طرح با اعلام این خبر گفت: به­ منظور پایداری شبکه برق در منطقه­ شرق استان تهران، کاهش تلفات و افزایش قدرت مانور در شبکه فوق توزیع و امکان سوئیچینگ بین خطوط ورودی در پست 63/20 کیلوولت پاکدشت، پروژه توسعه بِی سوم خط در این پست، با هزینه‌­ای حدود 35 میلیارد ریال، برق‌دار و تحویل موقت شد.

وی با اشاره به همکاری دفتر فنی انتقال، امور انتقال نیروی نواحی تهران، امور دیسپاچینگ فوق توزیع و شرکت متانیر، افزود: به دنبال ابلاغ دفتر برنامه­‌ریزی فنی و برآورد بار مبنی بر توسعه بِی سوم خط در پست 63.20 کیلوولت پاکدشت و پس از بررسی­‌های لازم، امکان­‌سنجی و انجام تشریفات انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی احداث و نصب و راه­‌اندازی انجام شد.

وی در ادامه، کاهش توان انتقالی خطوط فوق توزیع موجود ورودی به پست و افزایش میزان توان ورودی به پست را از دیگر اهداف این پروژه عنوان کرد و گفت: بخشی از تجهیزات مورد استفاده در پروژه مانند سکسیونر (DS)، بریکر (CB)، ترانس جریان (CT)، ترانس ولتاژ خازنی (CVT)، لاین تراپ و برقگیر  ساخت داخل بوده و برخی از آنها نیز، از انبار برق منطقه‌ای تهران تامین شده است.

مجری طرح پست‌های فوق توزیع در پایان با مطرح کردن موانع، مشکلات و چالش‌های عملیاتی این طرح افزود: شیوع ویروس کرونا منجر به تاخیر یک ماهه در فرایند تحویل پروژه شد.

برق شرق استان تهران مشکلات ب منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر