کد خبر: 954688 A

رئیس سازمان امور عشایر ایران مطرح کرد؛

رئیس سازمان امور عشایر ایران از اجرای 95 درصدی پروتکل‌های بهداشتی کرونا در جمعیت عشایری خبر داد و گفت: تا امروز 400 هزار نفر از عشایر غربالگری شده‌اند که از این میزان 2216 نفر مشکوک به کرونا بودند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رئیس سازمان امور عشایر ایران از اجرای 95 درصدی پروتکل‌های بهداشتی کرونا در جمعیت عشایری خبر داد و گفت: تا امروز 400 هزار نفر از عشایر غربالگری شده‌اند که از این میزان 2216 نفر مشکوک به کرونا بودند.

وی ادامه داد: تاکنون 181 نفر به بیمارستان‌ها اعزام شدند که از میان آنها تنها دو نفر نیاز به بستری داشتند.

قندالی با تاکید بر اینکه تا امروز هیچ فوتی در جمعیت عشایری ثبت نشده است، افزود: جامعه عشایری ایران بیش از 1.2 میلیون نفر جمعیت دارد که در پروتکل‌های بهداشتی همه آنها مورد بررسی و آزمایش کرونا قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان امور عشایر در ادامه سخنان خود درباره بهره‌مندی جامعه عشایری از آب سالم برای تامین سلامت آنها نیز گفت: اعتبار 253 میلیارد تومانی از محل صندوق توسعه برای تامین آب سالم عشایر تخصیص یافته است.

قندالی اظهار کرد: در سال جاری 17 هزار خانوار عشایر و در سال آینده 8000 خانوار از نعمت آب سالم برخوردار خواهند شد.

به گفته وی تا امروز بیش از 25 هزار خانوار عشایر شاخص برخورداریشان از 13 درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان امور عشایر همچنین از تخصیص 200 میلیارد تومان اعتبار در سال 99 برای تامین آب سالم آشامیدنی برای عشایر خبر داد.

قندالی همچنین از توافق با وزارت نیرو برای افزایش تعداد پنل‌های خورشیدی در جامعه عشایر خبر داد و گفت: طبق توافق با وزارت نیرو تا دو ماه آینده برای 13 هزار خانوار عشایر پنل‌های خورشیدی نصب می‌شود.

وی مجموعه پنل‌های خورشیدی نصب شده برای خانوار عشایر را 45 هزار پنل عنوان کرد.

رئیس سازمان امور عشایر در پاسخ به این پرسش که برای رفع مشکل تامین ضمانت‌های اعتباری بانکی چه تمهیداتی را برای عشایر در نظر گرفته‌اید، گفت: دستگاه‌های مختلف موظف شده‌اند که همکاریهای لازم را با جمعیت عشایری برای رفع موانع مختلف در دستگاه‌ها از جمله بانک‌ها انجام دهند.

قندالی ادامه داد: به طور مثال در حال پیگیری آن هستیم که با توافق با بانک‌ها پروانه چرا، کارت یارانه یا سهام عدالت به عنوان وثیقه بانکی پذیرفته شود.

وی یادآور شد: دستگاه‌ها و بانک‍‌ها با دستور رئیس جمهوری موظف به همکاری با جامعه عشایری شده‌اند.

به گفته رئیس سازمان امور عشایر در سال جاری اعتبار 600 میلیارد تومانی برای پرداخت تسهیلات به عشایر در نظر گرفته شده است.

قندالی نرخ سود این تسهیلات را برای مناطق کم‌برخوردار 10 درصد و برای مناطق پربرخوردار 14 درصد عنوان کرد.

وی افزود: این اعتبار از محل مصوب پرداخت یک درصد ورودی صندوق توسعه ملی به زنجیره گوشت قرمز اختصاص یافته است.

رئیس سازمان امور عشایر یکی از برنامه‌های حوزه عشایری را افزایش 30 هزار تنی گوشت برشمرد و گفت: در سال جهش تولید، افزایش 30 هزار تنی تولید گوشت در نظر گرفته شده است.

به گفته قندالی در حال حاضر 190 هزار تن گوشت تولید می‌شود که 25 درصد کل تولید کشور است.

ایران جامعه گوشت وزارت نیرو امور عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر