کد خبر: 951348 A

اسلامی بیان کرد؛

وزیر راه و شهرسازی در مورد آخرین اخبار از بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه گفت: آزمایش‌ها انجام و مشاهدات عینی ثبت شده است. اطلاعات FDR و CVR دانلود و تطبیق داده شده است. تمام این اطلاعات در حال جمع‌بندی هستند و در حال هماهنگی با طرف اوکراینی هستیم که گزارش نهایی را اعلام کنیم و این گزارش به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه به لطف الهی و تلاش شبانه روزی مراحل گسترده‌ای از تحریم‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و در این دوران باید اقتصاد بازدارنده را الگو قرار دهیم، اظهار داشت: همانطور که مقاومت بازدارنده اعمال شد و دفاع ما با الگوی مقاومت بازدارنده بود، اقتصاد هم باید بازدارنده باشد تا در شرایط جدید بتوانیم فرصت‌های شغلی متعددی ایجاد کنیم تا افراد در رشته‌های مختلف به این فرصت‌های شغلی دسترسی داشته باشند.

اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ‌کس از مدار خارج نمی‌شود بلکه هر کسی دوره زمانی مدیریتی خود را پشت سر می‌گذارد، ادامه داد: هر فردی در یک دوره زمانی نقشی را ایفا می‌کند و پس از پشت سر گذاشتن آن این مسئولیت را به فرد دیگری واگذار می‌کند.

وی با اشاره به منافع شخصی ایجاد شده در صنعت هوانوردی اظهار داشت: در دهه گذشته افرادی که به دنبال ایجاد منافع شخصی بودند در صنعت هوانوردی حضور پیدا کردند و پرونده‌های بی‌خودی وقت و زحمت ما در سازمان هواپیمایی را گرفتند. پرونده‌هایی که لله نبودند و پایه کارشناسی آن درست نیست.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: رابطه با من با آقای عابدزاده رابطه وزیری و معاون وزیر نبود. ما به صورت گروهی در مجموعه کار می‌کنیم و جا دارد که اینجا از زحمات ایشان تشکر کنم.

اسلامی افزود: قصدمان نبود در این مقطع آقای زنگنه را از پست مدیریت وی از هما جابه‌جا کنیم البته طرح جابه‌جایی آقایان در هیات دولت زمانبر بود اما با شناختی که رئیس جمهوری از آقایان داشتند و با تایید رهبری این دو بزرگوار (امیر برخور و زنگنه) به سمت‌های جدید منسوب شدند. امیدواریم با مدیریت این افراد اهدافمان در صنعت هوانوردی محقق شود.

وی همچنین در حاشیه این مراسم، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هیچ فرد مبتلا به کرونا حق تردد در سیستم حمل و نقل عمومی را ندارد، گفت: تردد افراد مبتلا به کرونا جرم است و طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا با این افراد برخورد می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در فرودگاه‌ها هم تب‌سنجی انجام می‌شود و تب تنها عاملی است که از طریق آن می‌توانیم افراد مشکوک به کرونا را تشخیص دهیم.

اسلامی ادامه داد: ضمن اینکه رعایت حفاظت فردی و استفاده از ماسک در تمام فرودگاه‌ها و سیستم حمل و نقل عمومی قانون است و در بدو ورود به فرودگاه‌ها هم ماسک به مسافران با نرخ مصوب فروخته می‌شود.

وی درباره دلیل برکناری عابدزاده گفت: این تصمیم به هیچ چیزی ربطی ندارد. ایشان پنج سال در این سیستم مدیر بود و با توجه به شرایط سازمان هواپیمایی کشوری، این ضرورت را دیدم که نسبت به جابه‌جایی مسئولان اقدام کنیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا امیر برخور که برای ریاست هما انتخاب شد، بازنشسته است، گفت: هم آقای برخور و هم آقای زنگنه شاغل هستند و موضوع بازنشستگی مطرح نیست.

اسلامی همچنین در پاسخ به دیگر ایلنا مبنی بر آخرین اخبار از بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه گفت: آزمایش‌ها انجام و مشاهدات عینی ثبت شده است. اطلاعات FDR و CVR دانلود و تطبیق داده شده است.

وی ادامه داد: تمام این اطلاعات در حال جمع‌بندی هستند و در حال هماهنگی با طرف اوکراینی هستیم که گزارش نهایی را اعلام کنیم و این گزارش به زودی اعلام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه آسمان ایران همچنان امن‌ترین آسمان جهان است، گفت: استکبار جهانی با شیطنت‌ها و مداخلات به دنبال این است که وانمود کند آسمان ایران امن نیست و قبل از رخداد هواپیمای اوکراینی هم این اقدامات را آغاز کرده است.

اسلامی افزود: یک شرکت انگلیسی استخدام شده تا موازی با مسیر ایران، مسیر هوایی ایجاد کند که این مسیر را با نازل‌ترین قیمت بازگشایی کرده و به دنبال جذب ایرلاین‌ها به این مسیر هوایی است.

وی تاکید کرد: ما همواره در بیانیه‌های خود به اعتمادسازی برای مسیر هوایی ایران ادامه می‌دهیم اما کاهش پروازها به طور طبیعی به دلیل شرایط کرونایی است.

جرم جهان حمل و نقل عمومی راه و شهرسازی فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر