کد خبر: 949703 A

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با تشکیل کارگروهی تخصصی مباحث حوزه صیادی تجزیه و تحلیل می شود تا دست پخت آماد ای به لحاظ علمی و فنی که به خوبی بر روی آن کار و چکش کاری شود به فراکسیون محیط زیست مجلس ارائه شود و دستور کار جلسات آینده ما باشد.

به گزارش ایلنا از سازمان شیلات ایران، دکتر خون میرزایی پس از حضور در فراکسیون محیط زیست مجلس که به منظور بررسی وضعیت صید مخرب ترال در بنادر جنوبی برگزار شد، گفت: در این نشست دغدغه‌های ستودنی نمایندگان و مشاوران در ارتباط با مسائل زیست محیطی، جامعه صیادی و تولید و اقتصاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مباحث مختلفی مطرح شد.

رئیس سازمان شیلات ایران افزود: در این نشست مقرر شد کارگروهی تخصصی با حضور مشاور رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، رئیس موسسه علوم تحقیقات شیلات، نماینده بخش اجرا و اتحادیه های صیادی ذیربط و کارشناسان دانشگاه تشکیل و مسائل را تجزیه و تحلیل کند و دست پخت آماه ای را به لحاظ علمی و فنی که به خوبی بر روی ان کار و چکش کاری شود را به فراکسیون ارائه شود و دستور کار جلسات آینده ما باشد.
وی یادآور شد: در واقع دستور کار نشست امروز پرداختن به موضوعات و مشکلات اجتماعی پیرامون روش های مختلف صید با تمرکز بر صید ترال بوده که روش های مختلف صید تبیین شد.
 
دکتر خون میرزایی با بیان اینکه ناوگان های مختلفی در حوزه صید ترال فعالیت می‌کنند، گفت: روش صید میگو صید ترال کف و فانوس ماهیان و یال اسبی ترال میانی است در این رابطه دغدغه های نمایندگان و کارشناسان را شنیدیم و مطرح شد که هر گونه تغییر روشی در این حوزه ها چه تبعات، پیامدها و دستاوردهای مثبتی دارد.
ایران جامعه زیست محیطی محیط زیست مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر