کد خبر: 949308 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

دبیر کل و عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و یونان اظهار داشت: صادرات ایران به یونان در سه ماهه اول ۲۰۲۰، مبلغ ۱.۷ میلیون دلار بود که نسبت به سه ماهه اول ۲۰۱۹ که این مبلغ ۵.۳ میلیون دلار بود، نزدیک به ۷۰ درصد کاهش داشته است.

مجید موافق قدیری در گفت‌وگو با ایلنا در مورد آخرین وضعیت تجارت ایران و یونان اظهار داشت: صادرات ایران به یونان در سه ماهه اول ۲۰۲۰، مبلغ ۱.۷ میلیون دلار بود که نسبت به سه ماهه اول ۲۰۱۹ که این مبلغ ۵.۳ میلیون دلار بود، نزدیک به ۷۰ درصد کاهش داشته است. البته این رقم در مقایسه با سه ماهه سال اول ۲۰۱۸ تفاوت فاحشی دارد چراکه در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، بیش از ۶۷۰ میلیون دلار به یونان صادرات داشته‌ایم که بخش مهم آن شامل نفت و فرآورده‌های نفتی بوده است.

وی ادامه داد: واردات ایران از یونان در سال در سه ماهه اول ۲۰۲۰ بالغ بر ۲.۷ میلیون دلار بوده که نسبت به سه ماهه اول ۲۰۱۹ یعنی ۷.۲ میلیون دلار، بیش از ۶۰ درصد کاهش داشته است. میزان واردات از یونان طی سه‌ ماهه‌ اول ۲۰۱۸ نیز حدود ۹.۸ میلیون دلار بوده است.

قدیری تصریح کرد:  باید در نظر داشت که این روابط به قبل از تاثیرات شیوع کرونا بر تجارت بین الملل برمی‌گردد و نشان می‌دهد که تحریم‌ها به مراتب بر صادرات بیش از واردات کشورمان تاثیر گذاشته است.

دبیر کل و عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و یونان با اشاره به اقلام مبادله‌ای بین دو کشور، گفت: براساس آمار سال ۲۰۱۹، اهم کالاهای صادارتی ایران به یونان در سال ۲۰۱۹ شامل پلیمرهای استیرن، کودهای معدنی یا شیمیایی، خشکبار، شیشه فلوت، وازلین و کشمش و اهم کالاهای صادراتی از یونان به ایران شامل ماشین آلات لبنیات، خون انسان وحیوان، اشیا برای حمل و جابجایی کالا بوده است.

یونان 2

یونان 1

ایران دلار واردات یونان تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر