کد خبر: 948614 A

ایران از واردات لوله‌های جریانی بی‌نیاز می‌شود

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران از تولید لوله های جریانیِ زیر 6 اینچ در این شرکت جهت استفاده در وزارت نفت خبر داد.

به گزارش ایلنا، دکتر «نادر جعفر یوسفی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا ، با اعلام این خبر افزود: گروه ملی صنعتی فولاد ایران از زمان تاسیس کارخانه تاکنون، برای نخستین بار موفق شد از ظرفیت واحدهای لوله‌سازی در جهت تولید لوله‌های جریانیِ زیر 6 اینچ شرکت های زیر مجموعه صنعت نفت استفاده کند.

وی تأکید کرد: لوله‌های جریانی مورد نیاز صنعت نفت برای اولین بار داخل کشور تولید می شود که این روند، یکی از افتخارات مجموعه گروه ملی صنعتی فولاد ایران طی این چند ماه گذشته است.

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران افزود: با همت و تلاش پرسنل زحمتکش شرکت و همچنین با مشکلات ناشی از بیماری کرونا و گرمای طاقت فرسای خوزستان، از ابتدای سال 99 در راستای تحقق شعار جهش تولید و گام نهادن در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، چندین بار رکورد تولید را شکسته و برای اولین بار توانسته ایم با نصب و بهره‌برداری از تجهیزات تست فشار ضخامت‌سنجی لوله ها، تاییدیه لازم را برای اولین بار از وزارت نفت اخذ نماییم.

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران از انعقاد قرارداد تولید لوله های جریانی با شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت در آینده نزدیک خبر داد و تأکید کرد که کشور در تامین این نوع محصول بی‌نیاز می شود.

وی در ادامه افزود: گروه ملی صنعتی فولاد ایران در بخش لوله های جریانی و لوله های درون چاهی، به عنوان تنها تولیدکننده پاسخگوی نیازهای صنعت نفت کشور است.

شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال 1342 به عنوان‌نخستین کارخانه نورد فولاد کشور به ‌منظور تولید انواع میلگرد آجدار و نبشی در شهر اهواز تأسیس و در سال 46 راه‌اندازی شده است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1363 این مجموعه صنعتی به نام گروه ملی صنعتی فولاد ایران نام‌گذاری شد و از ابتدای سال 75 براساس صورت‌جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده فولاد خوزستان و تصویب مجامع عمومی فوق‌العاده شرکتهای ادغام‌شونده، شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، مجمع فولاد اهواز و شرکت نورد کاویان تحت عنوان فولاد خوزستان متمرکز و تحت نظر مدیریت واحد تا پایان سال 79 اداره شدند.

به گزارش ایلنا، از ابتدای سال 1380 این شرکت از فولاد خوزستان منفک شد و به فعالیت‌های تولیدی و بازرگانی خود به‌صورت مستقل ادامه داده است. براساس آمار در آبان 88 معادل 95.2 درصد از سهام شرکت ملی صنعتی فولاد ایران از طریق مزایده به شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا واگذار و در اردیبهشت ماه 96 حدود 68.09 درصد از شرکت امیرمنصور آریا به بانک ملی ایران واگذار شده است.

به گفته مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران، این مجموعه در سال گذشته 220 هزار تن تولید داشته و در 4ماهه امسال(99) با وجود تعدادی از مشکلات ناشی از کرونا و تحریم، 160 هزار تن تولید داشته ‌است که این رقم نشان از افزایش سرعت این واحد تولیدی دارد.

 

 

 

ایران فولاد مشکلات واردات وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر