کد خبر: 947745 A

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر از سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی این شرکت برای تامین برق مطمئن و پایدار در جزیره خارگ استان بوشهر خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "حمزه روغنیان" با بیان اینکه اقدامات اساسی و فنی از جمله تعمیرات اساسی توربین گازی، تغییر سامانه حفاظت ژنراتور، سرویس دوره ای مولدهای دیزلی و رله‌های حفاظتی در این راستا انجام شده است، گفت: سرویس‌های دوره‌ای تمامی مولدهای دیزلی و انجام تعمیرات اساسی مولدها و رله‌های حفاظتی در جزیره خارگ با استفاده از توان متخصصان داخلی و بدون نیاز به خدمات خارجی با موفقیت انجام شده و شرایط برای تامین برق مطمئن و پایدار در این جزیره فراهم شده است.

وی با بیان اینکه بهینه سازی نیروگاه خارک و تأمین برق پایدار در آن جزیره  مورد تاکید مقامات وزارت نیرو، وزارت نفت و مسئولان استان بوشهر است، گفت: تعمیرات اساسی توربین گازی طبق استانداردهای موجود به نحوی انجام شده که اکثر تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و ابزار دقیق آن تعویض شده اند. انجام تعمیرات با این گستردگی از زمان انتقال توربین به جزیره خارگ بی‌سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه برخی از این اقدامات در زمان  بیماری کرونا و با سختی فراوان از نظر تردد افراد و ارسال تجهیزات به جزیره خارگ انجام شده است، افزود: انجام به موقع این اقدامات و قبل از بالا رفتن اوج بار مصرف برق با موفقیت به اتمام رسید و شرایط برای عبور از تابستان گرم و پر مصرف برق در جزیره خارگ فراهم شد ضمن آنکه همچنان توصیه و تاکید کارشناسان بر رعایت الگوی مصرف، صرفه جویی و موکول کردن مصارف غیرضروری به ساعت‌های غیر از ساعت اوج مصرف است.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر همچنین گفت: با توجه به اهمیت تامین برق مطمئن جزیره خارگ و ظرفیت‌های مهمی که در منطقه وجود دارد، ایجاد و توسعه زیرساخت‌های تامین برق یکی از نیازهای مهم و اساسی این جزیره است از این لحاظ همیشه با حساسیت و اهمیت از سوی مسئولان و کارشناسان و متخصصان برق منطقه‌ای دنبال می‌شود.

روغنیان همچنین بر لزوم توسعه فرهنگ صرفه‌جویی و مصرف بهینه برق در بین ساکنان تاکید کرد و گفت: تامین و تولید و توزیع برق در این جزیره با محدودیت‌هایی مواجه است، از این رو ساکنان و شهروندان این جزیره باید بیش از پیش الگوهای مصرف بهینه را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهند، مسئولان و دستگاه‌های فرهنگی محلی نیز باید با تعامل و هم اندیشی برنامه‌های فرهنگی مصرف بهینه برق را بیشتر و بهتر مورد آموزش و تاکید قرار دهند.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر اضافه کرد: تامین و توزیع برق در جزیره خارگ به عنوان مهمترین پایانه صدور نفت کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است و تلاش می‌شود تا سامانه‌های تأمین برق در این جزیره دارای ضریب اطمینان بالاتر از استانداردهای معمولی باشد و احتمال قطع برق در جزیره به حداقل ممکن برسد.

استان بوشهر برق دولت سرمایه گذاری منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر