کد خبر: 947529 A

در سال ۹۹؛

مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از اختصاص ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای توسعه سامانه های نوین آبیاری در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی، عباس زارع در بازدید از پروژه‌های آبیاری نوین در استان یزد، اظهار کرد: در سال جاری ۱۶۲ هزار هکتار از اراضی کشور تحت پوشش سامانه های نوین آبیاری قرار گرفته است که ازاین میزان ۳۲ هزار هکتار آن تحویل بهره بردار شده و ۱۳۰ هزار هکتار آن در حال اجراست.

وی تصریح کرد: اجرای طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری در ردیف طرح های اقتصاد مقاومتی است و تاثیر مستقیمی در امنیت غذایی و خودکفایی کشور دارد و طی چند سال اخیر با موافقت مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی نیز اعتبارات خوبی برای آن تخصیص داده شده است.

زارع گفت: در سال ۹۹ بیش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی در اختیار طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری قرار گرفته است که براساس عملکرد استانها توزیع می شود.

وی خاطرنشان کرد: اختصاص اعتبارات مناسب به این طرح نشان‌دهنده‌ اهتمام مسئولان طراز اول کشور به بحث بهره وری آب و گسترش اجرای طرح‌های آبیاری نوین است.

مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است که با حمایت موثر دولت و پرداخت تسهیلات مناسب شاهد اثر بخشی این طرح در صرفه جویی آب تا  ۴۴ درصد و افزایش ۳۰ درصدی تولید محصولات کشاورزی در شرایط کم آبی و همچنین کاهش مصرف نهاده ها مثل کود و سم تا ۳۰ درصد هستیم.

دولت کود مقام معظم رهبری وزارت جهاد کشاورزی توسعه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر