کد خبر: 944458 A

در گفت‌وگو با ایلنا تشریح شد:

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: هر چند عراق بازار ترکیه را از دست ما گرفته ولی قیر بی‌کیفیت این کشور به اسم ایران صادر نمی‌شود.

حمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره وضعیت صادرات قیر ایران اظهار داشت: خوشبختانه تنها فرآورده‌ای که از کرونا لطمه نخورد، قیر بود. امسال اوضاع صادرات خوب است، هر میزان که در بورس عرضه می‌شود، خریدار دارد. 

وی با اشاره به کیفیت قیر صادراتی گفت: بازارهایی مثل چین برای قیر صادراتی ایران از دست رفته بود، اکنون دوباره به این بازار دسترسی پیدا کردیم، سازمان استاندارد هم کیفیت را بررسی می‌کند، قبلا قیر و VB بی‌کیفیت از عراق وارد می‌شد که با قیر ایرانی مخلوط و به نام قیر ایران صادر می‌کردند، اکنون این رویه متوقف شده و قیر عراق به ترکیه ارسال می‌شود.

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی افزود: هر چند عراق بازار ترکیه را از دست ما گرفته ولی قیر بی‌کیفیت این کشور به اسم ایران صادر نمی‌شود.

وی درباره میزان صادرات خاطرنشان کرد: گمرک رقم صادرات را اعلام نمی‌کند اما هرچه پالایشگاه بندرعباس، تهران و اصفهان عرضه می‌کند، بفروش می‌رسد.

حسینی رقم صادرات را ماهانه 300 تا 400 هزار تن اعلام کرد و گفت: بازار ما کشورهای همکاری خلیج فارس، امارات عمان، به طور غیر مستقیم قطر، بنگلادش، ویتنام، مصر، شمال افریقا بزرگ بزرگی در هند داریم و اخیرا نیز بازار چین بروی ما باز شده است.

اصفهان ایران چین گمرک کرونا امارات قیر سید حمید حسینی سازمان استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر