کد خبر: 943026 A

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اعلام کرد: صدور ضمانت‌نامه جهت شرکت‌های دانش بنیان صادراتی در فاز اول با حداقل بروکراسی و با امتیازات ویژه صورت می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، جلسه مشترک مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، با مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیران عامل دو صندوق توسعه زیست فناوری و تجهیزات پزشکی با هدف بررسی راه‌های همکاری فی مابین، برگزار شد.

محمد حسین مقیسه «مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک»، به تشریح حوزه کاری و خدمات صندوق پرداخت و بیان کرد کرد: اولویت اصلی صندوق خدمات رسانی به شرکت‌های دانش بنیان و صادراتی بوده و همیشه نگاه ویژه به شرکت‌‎های دانش بنیان وجود داشته است. به همین دلیل، صدور ضمانت‌نامه جهت شرکت‌های دانش بنیان صادراتی در فاز اول با حداقل بروکراسی و با امتیازات ویژه صورت می‌گیرد.

وی افزود: صندوق ضمانت آمادگی دارد جهت گسترش و تعمیق همکاری‌ها، آموزش تخصصی لازم بویژه در حوزه اعتبار سنجی را به کارشناسان معرفی شده از سوی صندوق‌ها، ارائه کند.

در ادامه جلسه، محبوب پناهی عضو هیات مدیره و معاون فنی و برنامه ریزی، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک افزود: امکان ساماندهی همکاری و ارائه خدمات صندوق به شرکت‌های دانش بنیان در سراسرکشور در قالب یک تفاهم نامه امکان پذیر خواهد بود. محمدصادق محمدیاری معاون مالی و اقتصادی صندوق نیز، فراهم شدن امکان صدور ضمانت نامه توسط صندوق به نفع شرکت‌ها و صندوق‌ها را، جزو پیشنهادهای امسال صندوق به مجمع اعلام کرد.

در این نشست، روح الله استیری «مدیر کل دفتر توسعه کسب وکار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» مطالبی را در خصوص تعداد شرکت‌های دانش بنیان تایید صلاحیت شده در کشور، شرکت‌های خلاق و فعال در زمینه صنایع فرهنگی، وجود پارک‌های فناوری و میزان اشتغال در این مجموعه‌ها بیان کرد و افزود: مهم ترین دغدغه اصلی این شرکت‌ها تامین مالی بوده و به همین خاطر اصلی ترین درخواست ما حمایت از صنایع کوچک در حوزه صنایع دانش بنیان صادراتی و همچنین شرکت‌های مهم در حوزه سلامت و IT است.

در پایان نشست، مقرر شد پیش نویس تفاهم نامه همکاری فی مابین صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و مرکز تعاملات بین‌الملل علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تهیه و ارائه شود. همچنین توافق شد تا هماهنگی لازم از سوی مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری در برگزاری یک ویدئو کنفرانس جهت تشریح خدمات صندوق برای صندوق‌ها و شرکت‌های دانش بنیان سراسر کشور در آینده نزدیک صورت پذیرد.

تجهیزات پزشکی سرمایه گذاری صنایع کوچک معاون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر