کد خبر: 942639 A

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت و دبیر و سخنگوی ستاد تنظیم بازار در حاشیه چهارمین نشست شورای نظارت و رصد بازار در گفتگو با خبرنگاران، اعلام کرد: در هیچ شبکه توزیعی کمبود کالا نداریم و کالاها به وفور و فراوانی در بازار یافت می شوند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا کلامی با بیان این مطلب، افزود: کارگروه تنظیم بازار یک کارگروه فرادستگاهی متشکل از چند وزارتخانه و دستگاه‌های نظارتی است که در این کارگروه تلاش اصلی ما در راستای تسهیل فضای کسب و کار برای تامین، تولید و عرضه کالاهای مورد نیاز مردم بوده است که بیش از 40 درصد از مصوبات سال گذشته ما نیز در همین راستا بوده است.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی که دشمنان بر علیه کشورمان به راه انداخته اند، تصریح کرد: دشمنان معیشت و سفره مردم و همچنین تولید کشور را هدف قرار داده اند که همه فعالان اقتصادی، مردم و دولت با همبستگی و تلاش مضاعف باید از این مرحله عبور کنند.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در ادامه در خصوص چهارمین نشست شورای تشدید نظارت و بازرسی بازار، گفت: کارگروه تنظیم بازار تاکید دارد که این شرایط که مولفه های اقتصاد کلان جهانی دچار نوسانات شده است، منجر به سو استفاده برخی سودجویان برای احتکار و اختفای کالاهای مورد نیاز مردم به قصد گران فروختن آن در آینده نشود.

کلامی با تأکید بر اینکه احتکار و امتناع از عرضه تخلف محسوب می شود، بیان کرد: در سطح استان تهران 20 تیم بازرسی متشکل از قضات تعزیرات و دادستانی، بازرسان دادستانی، بازرسان اصناف، بازرسان تعزیرات و سازمان حمایت برای تشدید کنترل و نظارتها تشکیل شده است که به خصوص برای ناامن کردن مراکز نگهداری و اختفای کالاهای مورد نیاز مردم تلاش دارند.

وی ادامه داد: مردم نیز در صورت مشاهده هر گونه سو استفاده مراتب را جهت بررسی و پیگیری های لازم اطلاع رسانی کنند.

گفتنی است که چهارمین نشست شورای نظارت و رصد بازار امروز دوشنبه با حضور مدرس خیابانی« سرپرست وزارت صمت» در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

استان تهران تعزیرات تنظیم بازار وزارتخانه کمبود کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر