کد خبر: 942164 A

جهش صادرات محصولات گلخانه‌ای و باغی و توسعه گلخانه ها به ویژه در مناطق مرزی امسال در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مدیر کل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی در گفت و گویی با بیان این مطلب افزود: در راستای جهش تولید و صادرات، اصلاح و توسعه گلخانه‌ها باید مبتنی بر تقاضای بازارهای جهانی و کاهش هزینه‌ها به منظور رقابت‌پذیری قیمت محصولات با سایر کشورها باشد.

غلامرضا تقوی گفت: در سال گذشته در حوزه گل و گیاه ۴۰ میلیون دلار صادرات داشتیم که این رقم قابل افزایش است.

وی افزایش سرمایه گذاری های داخلی و فرابخشی و پشتیبانی های تحقیقاتی، آموزشی و ترویجی را از اقدامات ضروری برای جهش تولید و صادرات محصولات باغی و گلخانه ای برشمرد.

این مسئول در مورد توسعه گلخانه ها با رویکرد صادرات نیز اظهار داشت: برای سال جاری افزایش ۴۶۰۰ هکتار سطح زیر کشت گلخانه ها  برنامه ریزی شده که از این سطح بیش از یک هزار هکتار در استان های مرزی احداث می شود.

وی در همین حال پیش بینی کرد که امسال ۶۵۰ هزار تن به تولیدات گلخانه ای سبزی و صیفی در کشور اضافه شود و تولید قارچ از ۱۷۰ هزار تن در سال گذشته به ۱۸۵ هزارتن برسد.

مدیر کل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در برنامه افزایش صادرات محصولات باغی و گلخانه ای و دستیابی به بازار های جهانی در مورد گل و گیاهان زینتی بیشتر به کیفیت و اصلاح ساختار و سازه های تولید توجه کرده ایم.

وی اذعان داشت: برنامه های آموزشی مفصل و مدونی در زمینه اطلاع رسانی، افزایش استانداردهای تولید و رفع نواقص برای تولید کنندگان پیش بینی شده است.

برنامه های آموزشی دلار کاهش هزینه وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر