کد خبر: 940007 A

در نخستین جلسه میز کشوری هند مطرح شد:

دبیر میز هند سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری اولین جلسه میز کشوری هند با هدف بررسی راهکارهای توسعه صادرات به این کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، حسین بامیری با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا صادرات ایران به هند در سه ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۸۲ درصدی داشته است که در این نشست با اشاره به ظرفیت موجود برای افزایش سطح روابط تجاری ایران و هند و همچنین نیاز این کشور به محصولات ایرانی، راهکارهای افزایش صادرات به این بازار مهم هدف صادراتی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه ضمن ارائۀ گزارشی از روابط ایران و هند، نمایندگان حاضر، نقطه نظرات خود را در مورد چگونگی انجام تهاتر با این کشور، مشکل آغاز نشدن فعالیت بانک پاسارگاد در هند، فعال شدن بندر چابهار و موانع و راهکارهای توسعه صادرات به هند و همچنین تدوین نقشه راه  و استراتژی صادرات به این کشور مطرح کردند.

دبیر میز هند سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: در این جلسه مقرر شد نقشه راه عملیاتی توسعه صادرات ایران به هند از سوی اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند تهیه و تدوین شود. همچنین پیشنهاد شد در جلسه‌ای با هماهنگی اتاق‌ها و سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور تجار و صادرکنندگان به بررسی دلایل کاهش صادرات به هند با وجود پتانسیل‌های موجود پرداخته و راهکارهای عملیاتی برای افزایش صادرات به کشورهای هدف اتخاذ شود.

گفتنی است، نخستین جلسه میز کشوری هند با حضور نمایندگان وزارت امور خارجه، بانک مرکزی ج. ا. ایران،  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تهران و همچنین اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

انتهای پیام/
ایران تجارت کاهش صادرات هند میز کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر