کد خبر: 939066 A

عملیات اجرایی و بهره‌برداری سه پروژه آب و فاضلاب استان تهران، فردا دوشنبه و در هفته یازدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو آغاز می‌شود.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، این پروژه‌ها شامل بهره‌برداری از خط انتقال آبرسانی از سد ماملو به شهر پیشوا و آغاز عملیات اجرایی فازهای 7 و 8 تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران و مخزن ذخیره بتنی 20 هزار متر مکعبی محمودآباد در مجموع با سرمایه‌گذاری 686 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی است.

بهره‌برداری از خط انتقال آبرسانی از سد ماملو به شهر پیشوا با سرمایه‌گذاری 30 میلیارد تومان برای 100 نفر به طور مستقیم و 250 نفر دیگر به طور غیرمستقیم فرصت اشتغال فراهم کرده است که با حضور وزیر نیرو در محل پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

این پروژه شامل 8.5 کیلومتر خط انتقال آب به قطر 600 میلی‌متر و جنس چدن داکتیل است که با اهداف افزایش منابع تولید و افزایش رضایت مشترکان از طریق بهبود کمی و کیفی آب شرب آماده بهره‌برداری است.

بنا بر این گزارش، عملیات اجرایی دو پروژه فازهای 7 و 8 تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران و مخزن ذخیره بتنی 20 هزار متر مکعبی محمودآباد نیز با اعتبار مجموع 656 میلیارد تومان، امسال آغاز و به ترتیب در سال‌های 1403 و 1400 به بهره‌برداری خواهند رسید. بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای 460 نفر به‌طور مستقیم و برای 2900 نفر دیگر به‌طور غیرمستقیم فرصت اشتغال ایجاد می‌کند.

در پروژه فازهای 7 و 8 تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران که بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب این استان محسوب می‌شود، دو واحد تصفیه‌خانه فاضلاب به ظرفیت 230 هزار مترمکعب در شبانه‌روز احداث می‌شود که شامل عملیات لجن فعال پیشرفته با قابلیت حذف نیتروژه و فسفر، آخرین بخش تکمیل کننده تصفیه‌خانه جنوب تهران است.

این تصفیه‌خانه با جمعیت تحت پوشش یک میلیون و 200 هزار نفر با هدف ارتقای سطح بهداشت عمومی، جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی، استفاده از پساب تولیدی جهت مصارف کشاورزی و تغذیه مصنوعی آبخوان اجرا می‌شود.

مخزن ذخیره بتنی 20 هزار متر مکعبی محمودآباد هم که شامل یک مخزن ذخیره مدفون بتنی آب شرب است، با هدف افزایش رضایت مشترکان از طریق بهبود فشار شبکه توزیع آب، مدیریت فشار شبکه توزیع و کاهش حوادث و اتفاقات شبکه اجرا خواهد شد.

آب و فاضلاب استان تهران ایران تغذیه ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر