کد خبر: 938462 A

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از نهایی شدن دستورالعمل کمیته اقدام صادراتی خبر داد و گفت: تشکیل این کمیته بر اساس درخواست‌ اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایران و اتاق اصناف ایران بوده که با توجه به نهایی شدن دستورالعمل اجرایی کمیته اقدام صادراتی، انتظار می‌رود نسبت به تأیید نهایی دستورالعمل اقدام کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری با اشاره به اینکه فلسفه ایجاد کمیته اقدام صادراتی، رفع مشکلات فراروی بنگاه‌های صادراتی است، اظهار داشت: با بررسی کارشناسی مشکلات صادرکنندگان در جلسات هفتگی و منظم با حضور فعال اعضا، می‌توان به راهکارهای اجرایی در رفع مشکلات و موانع رسید.

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی و دبیر کمیته اقدام صادراتی افزود: ایفای تعهدات ارزی بزرگترین دغدغه جامعه صادرکنندگان است و با توجه به دیدگاه مقامات اجرایی کشور لازم است زمینه‌ای فراهم شود تا با رفع مشکلات صادرکنندگان، بازگشت ارز حاصل از صادرات سرعت بیشتری گیرد.

وی گفت: تمام تلاش بخش‌های مختلف دولت در راستای انعطاف در روش‌های بازگشت ارز حاصل از صادرات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود است.

قمری ابراز امیدواری کرد تا با هماهنگی‌های صورت گرفته شاهد ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان در چارچوب قوانین و مقررات باشیم.

ایران تجارت دولت کارشناسی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر