کد خبر: 936356 A

مدیرکل گمرک فرودگاه امام با اشاره به این که عمده کالاهای صادراتی این گمرک شامل زعفران، طلا، فرش، گلیم و دارو می باشد گفت: در ۳ ماهه امسال ۱ هزار و ۲۸۴ تن کالا به ارزش ۲۳۱ میلیون و ۳۱۸ هزار دلار به خارج کشور صادر شده که از لحاظ ارزش، کالاهای صادراتی این گمرک رشدی ۱۲۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

به گزارش ایلنا، صفاری طاهری مدیرکل گمرک فرودگاه امام با اشاره به این که عمده کالاهای صادراتی این گمرک شامل زعفران، طلا، فرش، گلیم و دارو می باشد گفت: در ۳ ماهه امسال ۱ هزار و ۲۸۴ تن کالا به ارزش ۲۳۱ میلیون و ۳۱۸ هزار دلار به خارج کشور صادر شده که از لحاظ ارزش، کالاهای صادراتی این گمرک رشدی ۱۲۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی همچنین افزود: درآمد این اداره کل در ۳ ماهه امسال به ۵ هزار و ۸۲۶ میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد افزایش داشته است.

در رویه واردات نیز ۶ هزار و ۳۹۶ تن کالا شامل دارو، مواد اولیه دارو، قطعات و تجهیزات پزشکی به ارزش ۸۲۴ میلیون و ۷۶۸ هزار دلار از کشورهای چین، آلمان و هند وارد و از طریق این گمرک ترخیص شده است.

ایشان همچنین خاطر نشان کرد: در حوزه مسافری گمرک فرودگاه امام با توجه به این که بزرگ‌ترین مرز هوایی کشور است تعداد ۶۵ هزار و ۵۷ نفر مسافر از مرز هوایی این گمرک تردد داشته اند که از این تعداد ۴۶ هزار ۴۹۵ نفر مسافر ورودی و ۱۸ هزار و ۵۶۲ نفر مسافر خروجی داشته ایم که تشریفات گمرکی کالای همراه مسافرین را همکاران ما با کنترل نامحسول و تجهیزات غیرمزاحم در کمترین زمان ممکن انجام داده اند.

صفاری طاهری با اشاره به فعالیت گمرک منطقه آزاد فرودگاه امام آن را پتانسیلی مثبت در راستای ایجاد اشتغال مولد در کشور عنوان کرده و اظهار داشتند: در ۳ ماهه امسال از گمرک منطقه آزاد فرودگاه امام ۳۰ هزارتن کالا به ارزش ۳ میلیون و ۹۹۶ هزار دلار وارد و به سایر نقاط کشور ترانزیت شده که امید است این گمرک با بهره گیری از تمام ظرفیت و توان خود نقش مهمی در جهت رشد اقتصادی کشور ایفا نماید.

شایان ذکر است مدیرکل گمرک فرودگاه امام حجم ورودی کالاها و داروهای مقابله با کرونا از این اداره کل را، از اسفندماه سال گذشته ۱ هزار و ۱۵۱ تن اعلام و افزودند: از اسفند سال قبل کالاهایی همچون دستگاه ونتیلاتور، دستگاه تولید ماسک، کیت های تشخیص آزمایشگاهی، دستگاه اسکن حرارتی و... در کوتاهترین زمان ممکن از این گمرک ترخیص شده و در اختیار بیمارستان ها و سازمان های ذیربط قرار گرفته است.

دارو دلار زعفران فرودگاه امام گمرک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر