کد خبر: 932761 A

وزیر راه و شهرسازی:

وزیر راه و شهرسازی گفت: در بحث لجستیک هوایی غفلت کردیم و طبق برنامه‌های بالادستی باید به هاب منطقه و لجستیک هوایی تبدیل شویم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد اسلامی در مراسم تبادل تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه منطقه آزاد شهر فرودگاهی حضرت امام از این جهت اهمیت پیدا می‌کند که می‌تواند قدرت لجستیگی بازرگانی، تجاری خدمات پشتیبان را به همراه داشته باشد گفت:‌ این منطقه می‌تواند بستری برای ایجاد شرایط رقابتی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان باشد.

وی ادامه داد: این منطقه می‌تواند در کنار پایتخت عاملی برای رونق اقتصادی و قدرت تجاری باشد همچنین قدرت لجستیکی و بازرگانی و حمل و نقل ترکیبی ایران را معرفی کند.

اسلامی با بیان اینکه می‌توان از این منطقه در بحث تعرفه ترجیحی در اوراسیا استفاده کرد، گفت: استعدادهای نفیس ایرانی در این منطقه با امکانات سهل الوصول، ظهور و بروز می‌یابند و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند منطقه آ‌زاد فرودگاه امام را به سرزمین قدرتمند در تولید و ارزش افزوده تبدیل کنند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: منطقه آزاد فرودگاه امام از سال گذشته کد گمرکی گرفته است و گمرک در این منطقه مستقر شده و از سرمایه‌گذاران برای حضور در این منطقه دعوت کرده‌ایم. مجموع این اقدامات امروز ما را به نقطه آغاز رسانده است.

وی تاکید کرد: این منطقه باید محل حوزه دانش بنیان با هدف بازار صادراتی باشد و طبق طرح جامع اراضی مورد نیاز باید در اختیار این بخش قرار بگیرد تا شاهد شکل‌گیری ظرفیت نفیس بازرگانی تجاری در منطقه آزاد فرودگاه امام باشیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: لجستیک قدرتمند و هم حمل و نقل و کارگو باید در این منطقه فعال باشند.

اسلامی با بیان اینکه در بحث لجستیک هوایی غفلت کردیم گفت:‌ طبق برنامه‌های بالادستی باید به هاب منطقه و لجستیک هوایی تبدیل شویم.

ایران راه و شهرسازی گمرک مناطق آزاد لجستیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر