کد خبر: 931323 A

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور با اشاره به تغییر قیمت مصوب شیر خام، اعلام کرد: این ستاد به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اجازه داد تا به طور متوسط، قیمت لبنیاتی که مشمول قیمت گذاری هستند، را ۲۲ درصد اصلاح نرخ کند.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، طبق محاسبات سازمان حمایت افزایش قیمت لبنیات متاثر از شیر خام حدود 19 درصد به صورت مستقیم است که بر همین مبنا تغییر قیمت مصوب لبنیات نیز در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفت.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی تصریح کرد: محصولات لبنی که مشمول قیمت‌گذاری هستند، ۱۰ قلم اصلی هستند که شامل شیر کم چرب، شیر بطری، ماست و پنیر UF و...، می شود.

کلامی تاکید کرد: تغییر قیمت 10 قلم اصلی محصولات لبنی به طور میانگین ۲۲ درصد است که بیشینه قیمت لحاظ شده در یکی، دو قلم حداکثر ۲۸ درصد خواهد بود و بالاتر از این قیمت مشمول برخورد قانونی و معرفی به تعزیرات حکومتی خواهد شد.

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور اعلام کرد: برای جلوگیری از هر گونه افزایش قیمت غیرقانونی، بازرسان سازمان حمایت و سازمانهای صمت استانها و سایر دستگاه نظارتی مرتبط نظارت دقیقی بر روند قیمت گذاری اقلام در شرکت های تولید کننده و عرضه کننده محصولات لبنی خواهند داشت و در صورت بروز هرگونه تخلف موارد از مجاری قانونی دنبال و در خصوص متخلفین برخورد قانونی سختی اعمال می شود.

تعزیرات تنظیم بازار سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شیر قیمت گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر