کد خبر: 929890 A

نوبخت در جمع خبرنگاران؛

نوبخت با بیان اینکه ساخت این قطعه به ۳۰۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد، گفت: ۹۰۰ میلیارد تومان آن به صورت مشترک با بنیاد مستضعفان پرداخت کرده‌ایم که ۲۱۰۰ میلیارد تومان آن باقی مانده است. از این مقدار، سهم دولت ۴۵۰ میلیارد تومان بوده که ظرف دو هفته آینده به پروژه تزریق می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون رئیس جمهور در حاشیه بازدید از قطعه دوم آزادراه تهران- شمال با بیان اینکه پروژه آزادراه تهران- شمال با همکاری دولت و بنیاد مستضعفان در حال ساخت است، اظهار داشت: در بازدیدهایی با آقای فتاح به این توافق رسیدیم که قطعه یک آزادراه تهران- شمال در سال 98 به افتتاح برسد که این تعهد به اجرا رسید.

وی افزود: قطعه دوم آزادراه تهران- شمال به طول 22 کیلومتر دارای 16 کیلومتر تونل و پل است که 6400 متر آن به تونل اختصاص دارد.

نوبخت با بیان اینکه ساخت این قطعه به 3000 میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد، گفت: 900 میلیارد تومان آن به صورت مشترک با بنیاد مستضعفان پرداخت کرده‌ایم که 2100 میلیارد تومان آن باقی مانده است. از این مقدار، سهم دولت 450 میلیارد تومان بوده که ظرف دو هفته آینده به پروژه تزریق می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: بنیاد مستضعفان هم مانند دولت از این موضوع مطلع است که افتتاح یک روز زودتر این پروژه چقدر می‌تواند در رفاه مردم اثرگذار باشد. بنابراین هدف مشترک ما ساخت هرچه سریعتر این پروژه است.

نوبخت ادامه داد: مهمترین قطعه منطقه دوم آزادراه تهران- شمال تونل 6400 متری است که امروز از آن عبور کردیم و با ساخت آن بخش مهمی از پروژه به احداث می‌رسد.

وی از احداث قطعه دوم آزادراه تهران- شمال در باند رفت تا اردیبهشت سال آینده خبر داد و گفت: منابع مالی دولت محدود است اما پروژه‌ها اولویت‌بندی شدند و اولویت ارائه منابع مالی با پروژه‌هایی است که امسال می‌توانند به افتتاح برسند.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: در مرحله اول یک باند از قطعه دوم به افتتاح می‌رسد و از لاین فعلی مسیر هم استفاده خواهیم کرد.

نوبخت با اشاره به ایجاد رفاه با ساخت پروژه‌های عمرانی برای مردم گفت: با ساخت قطعه دوم آزادراه تهران- شمال دو ساعت از مسیر تهران تا چالوس کاهش پیدا می‌کند.

دولت سازمان برنامه و بودجه معاون رئیس جمهور منابع مالی قطعه یک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر