کد خبر: 922971 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبمیوه و کنسانتره ایران گفت: درسال 98 افزایش قیمت 8 درصدی را در این محصولات داشتیم. اما این میزان افزایش قیمت جوابگوی هزینه‌های تولید حال حاضر نخواهد بود زیرا تورم کشور بیش از این میزان است.

مهرداد شمس‌مولوی در گفت‌وگو با ایلنا، درخصوص شایعه افزایش قیمت نوشیدی‌ها گفت: باتوجه به مشکلاتی که به واسطه کرونا در کشور پدید آمد، محصول آبمیوه هم مانند همه محصولات دیگر که افزایش قیمت داشته اند به دلیل کاهش فروش و افزایش دستمزد کارکنان این صنعت به شدت متضرر شد و ناچار به افزایش قیمت است.

وی با بیان اینکه تاکنون افزایش قیمتی نداشته‌ایم، گفت: درحال رایزنی با سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده هستیم تا افزایش قیمت مناسبی در این محصولات داشته باشیم.

شمس مولوی درخصوص پیش‌بینی میزان این افزایش قیمت نیز گفت: درحال حاضر میزان دقیق این افزایش قیمت مشخص نبوده و احتمالا تا سه روز دیگر مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: محصولات با کیفیت و صاحب نام که بیشترین میزان اشتغال زایی را دارند نمی‌توانند در مقابل افزایش نهاده‌های تولید مقاومت کنند زیرا در اینصورت با پایین آمدن کیفیت، فروش هم کاهش یافته و در نتیجه کارخانجات مجبور به تعدیل نیرو کارگران و افزایش نرخ بیکاری میگردند.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبمیوه و کنسانتره ایران آخرین افزایش قیمت این محصولات را مربوط به سال 98 بیان کرد و گفت: بصورت میانگین نرخ افزایش قیمت‌ها در سال ۹۸ تا ۱۵ درصد بود که این نرخ برای سال ۹۹ با توجه با افزایش بیش از حد نرخ تورم در برخی موارد حتی تا دو برابر مواد اولیه ، باید متناسب با تورم افزایش قیمت داشته باشیم تا از تعطیلی واحد تولیدی جلوگیری شود.

افزایش قیمت ایران تورم دستمزد افزایش هزینه های تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر