کد خبر: 920990 A

پیرو دستور رییس جمهور؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای به رییس جمهوری از اجرایی شدن گام نخست از محورهای ده گانه دولت الکترونیک خبر داد که این طرح با همکاری وزارت اقتصاد، سازمان بورس و خصوصی‌سازی انجام شده است.

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات، در بخشی از نامه  محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  به حسن روحانی رییس جمهوری آمده است: پیرو ابلاغیه حضرتعالی در خصوص محورهای ده گانه دولت الکترونیکی به وزرای محترم، مصوبات شورای اجرایی فناوری اطلاعات و تاکیدات حضرتعالی در هیات وزیران، این وزارت ابلاغیه های مذکور را به طور مستمر پیگیری نموده و بسیار خرسندم که به استحضار برسانم.

یکی از خدمات مذکور در ابلاغیه ها برای ارایه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری به هموطنان با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس و اوراق بهادار به سرانجام رسید و دولت یکی از خدمات خود را الکترونیکی نموده و در دسترس مردم عزیز کشورمان قرار داد.

آذری جهرمی در بخش دیگری از این نامه خطاب به رییس جمهوری  می افزاید: خدمت آزادسازی سهام عدالت که با استقبال هموطنان روبرو شده است با استفاده از بستر دولت الکترونیکی و با فرایند احراز مبتنی بر شمار ملی و تلفن همراه و بدون هرگونه مراجعه حضوری به انجام رسید. 13میلیون و 640 هزارنفر از هموطنان تا تاریخ 8 خرداد در یک فرایند الکترونیکی درخواست آزادسازی سهام عدالت خویش را ثبت کردند و از این تعداد تاکنون 3 میلیون و 800 هزار نفر از هموطنان  به سبد سهام عدالت خود دسترسی یافته و این تعداد با بسترهای الکترونیکی فراهم شده و همچنان در حال افزایش است.

وزیر ارتباطات  در این نامه آورده است: این خدمت الکترونیکی دولت منجر به کاهش مراجعه حضوری و مکرر مردم به دستگاههای اجرایی و پیشخوان شده است و مردم با استفاده از تلفن همراه و یارانه شخصی و در بستر شبکه ملی اطلاعات ضمن اعمال الکترونیکی حق انتخاب خود برای آزادسازی سهام عدالت از سبد خود مطلع شده و قدرت تصمیم گیری برای سبد سهام خود را یافته اند. این طرح با همکاری مشترک سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد و دارایی و وزارات ارتباطات به سرانجام رسیده و از دستاوردهای دولت الکترونیکی برای تسهیل امور شهروندان و افزایش رضایت عمومی ایشان است. در پایان آمده است:ضمن تشکر از همکاری و کار مشترک انجام گرفته بین دستگاههای اجرایی مذکور امید است با حمایت حضرتعالی و همراهی سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه های اجرایی تمامی محورهای ده گانه الکترونیکی شدن خدمات در بازه زمانی مشخص شده به سرانجام برسد.

اقتصاد دولت رییس جمهور رییس جمهوری سهام عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر