کد خبر: 920681 A

امروز تفاهم نامه سه جانبه مشارکت در ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای معلول و زنان سرپرست خانوار بین سه نهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و سازمان بهزیستی به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا امروز یکشنبه 11 خردادماه تفاهم نامه سه جانبه مشارکت در ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای معلول و زنان سرپرست خانوار بین سه نهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و سازمان بهزیستی به امضا رسید.

در این تفاهم‌نامه سه جانبه برای ساخت مسکن 1500 خانوار دارای عضو معلول و زنان سرپرست خانوار سه نهاد مذکور به توافق رسیدند.

در این مراسم علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه بنیاد مسکن در مشارکت در این پروژه برای ساخت 1500 واحد ارائه زمین برای ساخت یک سوم این واحدها را پذیرفته است.

وی ادامه داد: تمام خانواردهای واجد شرایط برای ساخت مسکن می‌توانند نسبت به دریافت تسهیلات 40 میلیون تومانی با سود 4 درصد اقدام کنند.

همچنین قبادی رییس سازمان بهزیستی درباره عملکرد این سازمان جهت تامین مسکن مددجویان گفت: تاکنون 123 هزار واحد مسکن برای واجدان شرایط و مددجویان احداث شده است که حدود 78 هزار واحد مسکونی از این تعداد در دو دولت یازدهم و دوازدهم تحویل شده است.

وی ادامه داد: در 16 ماه اخیر 21 هزار واحد مسکونی در اختیار مددجویان سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

قبادی با اشاره به تعداد خانوارهای دارای دو معلول اظهار داشت: 14 هزار خانواده دارای دو عضو معلول و بیشتر در کشور وجود دارد که به 8700 خانوار واحد مسکونی تحمیل داده شده است.

قبادی تاکید کرد:‌باقی مانده خانوارهای دارای دو عضو معلول یا بیشتر تا پایان سال جاری صاحب مسکن می‌شوند که در این امر بنیاد مستضعفان با سازمان بهزیستی همکاری خواهد کرد.

قبادی درباره ارزش ریالی این پروژه‌ها تاکید کرد:‌ هزینه ساخت هر مترمربع از این 1500 واحد حدود یک میلیون و 550 هزار تومان است که 75 درصد این هزینه را بهزیستی و 25 درصد باقیمانده را قرارگاه خاتم الانبیا پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این پروژه تامین زمین مورد نیاز است. همچنین هزینه پروانه ساخت هم از سوی بنیاد مسکن پرداخت می‌شود.

در ادامه این مراسم سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با بیان اینکه در 185 نقطه کشور پروژه عمرانی در دست ساخت داریم گفت: در کنار پروژه‌های عمرانی بحث محرومیت زدایی و کمک به محرومان و همچنین افزایش اشتغال در مناطق محروم را دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته تفاهم‌نامه ساخت 1500 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای دو عضو معلول و بیشتر به امضا رسید که امسال فاز اول آن یعنی ساخت 1500 واحد انجام و تحویل داده می‌شود.

انقلاب اسلامی بهزیستی خانواده زنان مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر