کد خبر: 919386 A

مدیرکل سازمان بازرسی هرمزگان :

مدیر کل سازمان بازرسی هرمزگان در بازدید از گمرک شهید رجایی و شهید باهنر گفت:هیچ‌گاه مانع ریسک مدیران نخواهیم بود، چراکه ریسک را یکی از ابزار مدیریت می‌دانیم .

به گزارش ایلنا، مدیر کل سازمان بازرسی هرمزگان طی بازدید از  قسمتهای مختلف گمرک و اسکله شهید رجایی و شهید باهنر  نحوه ترخیص کالا را به صورت میدانی مورد ارزیابی و پایش قرار داد.

 مدیر کل بازرسی هرمزگان و هیئت همراه با حضور در بزرگ ترین گمرک کشور از نحوه ترخیص کالا در گمرک شهید رجایی در جهت هم اندیشی و پیشگیری از وقوع قاچاق بازدید بعمل آوردند.

اکبر پور ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیر کل گمرک شهید رجایی در این بازدید به تشریح آمار و عملکرد گمرکات استان هرمزگان پرداخت و گفت : نظارت نهادهای نظارتی، ما را در پیشبرد اهداف سازمانی و در نهایت ملی یاری و حمایت های قانونی بازرسی استان، باعث دلگرمی و همچنین شناخت نقاط ضعف و قوت گمرک می باشد که بدنبال آن مدیریت پویا در گمرک سعی بر برطرف کردن نقاط ضعف و اشکالات احتمالی و تقویت نقاط قوت دارد .

اکبر پور ضمن تشریح موانع و مشکلات گمرکات استان در این شرایط خاص کشور خواستار کمک و حمایت بازرسی کل استان از گمرک جهت تبیین سیاست های نظام در سال جهش تولید شد .

همچنین مختاری مدیر کل بازرسی هرمزگان از خدمات و زحمات پرسنل گمرک قدردانی کرد و گفت : مدیران را خدوم و پاکدست می دانیم و بازرسی این استان همواره همراه مدیران است و هیچ‌گاه مانع ریسک مدیران نخواهیم بود و ریسک را یکی از ابزار مدیریت می‌دانیم . کمبود نیرو را در می یابیم و سعی می کنیم این مورد را حل و فصل کنیم. 

وی گفت: به جلسات کارشناسی محور تاکید داریم و برای رفع مشکلات از نزدیک مسائل را بررسی و پایش می کنیم چراکه به دنبال اصلاح رویه ها هستیم که در سالهای گذشته اصلاح رویه ها گواه این موضوع است و بنای ما بر این است که با هم افزایی و هم اندیشی در زمان قابل قبولی مشکلاتی که پیش می آید را سامان داده و حل کنیم.

وی افزود: بحث قاچاق به عنوان یک معظل اساسی است که مشکلات عدیده ای برای کشور ایجاد کرده است که این مشکل با تعامل بازرسی و گمرک به حداقل ممکن خواهد رسید . 

مختاری ادامه داد: لازم است که اختلاف دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسی و تفاسیر مختلف و مبانی قانونی را در هر حوزه ای مطرح کنیم و چاره اندیشی و تعیین تکلیف نهایی شود و با تعامل ایجاد شده در جهت کاهش قاچاق گام بر داریم و زمینه پیشگیری از قاچاق کالا را فراهم کنیم.

 

قاچاق گمرک مشکلات هرمزگان رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر