کد خبر: 919186 A

تحرکات در اتحادیه اروپا برای بازگشایی صنعت گردشگری که بر اثر شیوع ویروس کرونا به شدت آسیب دیده ، گسترش یافته است.

به گزارش ایلنا از  توکیو شیمبون، تحرکات گسترده در اتحادیه اروپا برای بازگشایی صنعت گردشگری مشاهده می‌‌شود.

علائم مهار ویروس کرونا قبل از تعطیلات

1- تحرکات در اتحادیه اروپا برای بازگشایی صنعت گردشگری که بر اثر شیوع ویروس کرونا به شدت آسیب دیده ، گسترش یافته است. فعالیت هتل ها در برلین پایتخت آلمان در آینده نزدیک به طور جدی از سر گرفته می شود. کشورهای جنوب اروپا که به شدت به صنعت گردشگری متکی می باشند ، پیش از شروع تعطیلات تابستانی پذیرش گردشگران را آغاز کردند.

2- مدیر هتل سه ستاره گریمز در برلین درباره از سر گیری فعالیت گردشگری در این کشور گفت:« بی صبرانه منتظر بازگشت مسافران هستم. داشتن آرامش بسیار مهم است. » به گفته مدیر هتل به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بوفه صبحانه به طور موقت برچیده و از مهمانان به شکل جداگانه صبحانه سفارش گرفته می شود. همچنین شمار پذیرش مهمان به کمتر شصت درصد کاهش خواهد یافت و اتاق ها پس از اقامت مهمان به شکل کامل ضد عفونی می شود. با مهار شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف محدودیت های مسافرت در اتحادیه اروپا به شکل چشمگیر کاهش یافته است. دولت کرواسی روز نهم ماه مه تصمیم گرفت که گردشگران کشورهای عضو اتحادیه اروپا را پذیرش کند. همچنین اتریش که گردشگران زیادی از آلمان دارد ،‌ از روز بیست و نهم ماه مه فعالیت هتل ها را از سر می گیرد.

3- حدود ده درصد از تولید ناخالص داخلی اروپا از طریق صنعت گردشگری حاصل می شود و در این میان کشورهای جنوب اروپا به شدت وابسته به صنعت گردشگری می باشند. یونان که در طول تعطیلات پذیرای شمار بسیار زیادی از گردشگران خارجی است ، بیش از بیست درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را درآمد حاصل از صنعت گردشگری تشکیل می دهد. میتسوتاکیس ، نخست وزیر یونان ، در سخنرانی روز بیستم ماه مه تاکید کرد:« در نبرد اقتصادی پیروز خواهیم شد. » در یونان بازدید گردشگران از بقایای باستانی از جمله معبد پارتنون در آتن مدتهاست که آغاز شده و قرار است فعالیت هتل ها هم در این کشور از روز پانزدهم ماه ژوئن از سرگرفته شود. همچنین پرتقال که نزدیک به بیست درصد از تولید ناخالص داخلی را از طریق صنعت گردشگری بدست می آورد ، ‌سواحل دریاها را به روی گردشگران خارجی باز کرده و اکثر رستوران ها هم در این کشور بازگشایی شده است.

4- ایتالیا که سیزده درصد از تولید ناخالص داخلی را به صنعت گردشگری وابسته است ، از ماه ژوئن گردشگران از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را خواهد پذیرفت. اسپانیا هم در صدد است که از ماه ژوئن گردشگران خارجی را بپذیرد. این در حالی است شمار کشته شدگان بر اثر ویروس کرونا در هر یک این دو کشور حدود سی هزار نفر بوده است. از سوی دیگر ادوارد فلیپ ، نخست وزیر فرانسه که 28000 نفر در این کشور بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند ،‌ گفت:« گردشگران خارجی می توانند تعطیلات تابستان به فرانسه مسافرت کنند »‌ اما در عین حال وی درباره سفر گردشگران فرانسوی به خارج از کشور رویکرد محتاطانه نشان داده است.

اتحادیه اروپا صبحانه مسافران ویروس صنعت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر