کد خبر: 919133 A

معاون وزیر صمت:

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: با توجه به سهم 8 تا 9 درصدی نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم در مصرف سرانه نان کشور، به‌رغم افزایش تولید این محصولات ، هنوز سرانه مصرف نان‌های صنعتی درکشور پایین است.

به گزارش ایلنا، زرندی به همراه مدیران معاونت طرح و برنامه در بازدید از واحد تولیدی نان صنعتی سحر گفت: تعداد واحدهای صنعتی با تولید انبوه و سایر واحدهای کوچک دارای پروانه بهره برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت حدود 492 واحد با ظرفیت اسمی حدود 1449 هزار تن در سال می باشد.

وی گفت: از این تعداد 5 واحد بزرگ و با تولید متنوع و انبوه در کشور فعالیت می کند و وزارت صنعت،معدن و تجارت ازگسترش تولید نان صنعتی حمایت می کند.

معاون طرح و برنامه افزود: شیوع بحران کرونا مشکلات زیادی برای اقتصاد و تولید ایجاد کرده است اما برای برخی از صنایع من جمله نان صنعتی به یک فرصت تبدیل شده و مردم به استفاده بیشتر از این نوع نان روی آورده اند.

زرندی تاکید کرد: این نان‌ها به‌دلیل کیفیت بالای پخت، تنوع گسترده محصول، ماندگاری مناسب و از همه مهم‌تر انجام مرحله کامل تخمیرخمیر از جایگاه غذایی مناسبی برخوردارند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت همچنین گفت: شرکت های بزرگ و توانمند را ترغیب به حضور در بورس می کنیم و به دنبال رفع موانع و مشکلات ورود واحدهای تولیدی به بورس هستیم.

وی تصریح کرد: باپیگیری های صورت گرفته و حمایت وزارت اقتصا، با مصوبه جدید سران قوا یکی از موانع ورود شرکتهای تولیدی به بورس که مرتبط به سیاستهای مالیاتی می شد مرتفع گشت.

زرندی افزود: امسال، بطوری جدی موضوع استفاده از ابزارهای جدید تامین مالی و استفاده از نقدینگی موجود در جهت تولید را دنبال می کنیم.

مشکلات معاون وزارت صنعت معدن و تجارت اقتصا سران قوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر