کد خبر: 915889 A

مراسم بزرگداشت حسین کاظم پور اردبیلی نماینده ایران در هیات عامل اوپک در محوطه وزارت نفت در حال برگذاری است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مراسم بزرگداشت حسین کاظم پور اردبیلی نماینده ایران در هیات عامل اوپک در محوطه وزارت نفت در حال برگزاری است.

در این مراسم، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه‌، مدیران عامل شرکت‌های تابعه وزارت نفت و جمعی از مقامات حضور دارند.

به گزارش ایلنا، حسین کاظم پور اردبیلی، دیپلمات برجسته کشور و نماینده ایران در هیئت عامل اوپک که چندی پیش به دلیل عارضه خونریزی مغزی در بیمارستان بستری بود، 27 اردیبهشت ماه سال جاری دار فانی را وداع گفت.

او سیاستمدار، دیپلمات و مدیر اجرایی از نجات‌یافتگان بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی در تاریخ ۷ تیر ۱۳۶۰ است. وی در فاصله سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰ در کابینه محمدعلی رجایی، وزیر بازرگانی بود. از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴ در جایگاه معاونت اقتصادی وزیر امور خارجه فعالیت می‌کرد و از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۹ نیز معاونت امور بین‌الملل وزیر نفت و عضویت هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران را برعهده داشت.

 کاظم پور اردبیلی در فاصله سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۴ سفیر ایران در ژاپن بود و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۷ نیز نمایندگی ایران در اوپک را به‌عهده داشت. کاظم‌پور اردبیلی از سال ۱۳۹۲ تاکنون نیز در جایگاه نماینده ایران در اوپک فعالیت می‌کند.

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک  در تمام طول خدمتش همواره مدافع منافع ملی کشور بوده‌ و در همه مذاکرات انجام شده در محافل بین‌المللی به کشور خدمت کرده است.

او با نفت ۶ دلاری از وزارت خارجه به نفت آمد و سال ۸۷ با نفت ۱۲۶ دلاری از وزارت نفت رفت.

او پس از بازگشت بیژن زنگنه، وزیر نفت بار دیگر به نفت برگشت و در تمام این سال‌ها (از سال ۹۲ تاکنون) در کنار وزیر نفت از منافع ایران در مجامع بین‌المللی دفاع کرده است.

 

اوپک ایران معاون سیاسی نفت وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر