کد خبر: 915886 A

با حضور وزیرراه ومدیرعامل راه آهن:

با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در مرحله دوم امسال 88 دستگاه انواع ناوگان ریلی دیگر به ارزش 144 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در مرحله دوم امسال 88 دستگاه انواع ناوگان ریلی دیگر به ارزش 144 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.این 88 دستگاه ناوگان ریلی شامل واگن های مسافری ، باری و لکوموتیو با سرمایه گذاری 8 شرکت حمل و نقل ریلی در 7 شرکت داخلی تولید و یا به صورت کامل بازسازی شده است.

با برنامه‌ریزی شرکت راه آهن، تولید این تعداد ناوگان ریلی در سال جهش تولید در شرکت‌های داخلی، در اردیبشهت ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 134 درصد رشد نشان می‌دهد.

همچنین در فروردین ماه سال جاری نیز در مرحله نخست 56 دستگاه انواع ناوگان ریلی به ارزش 125 میلیارد تومان سرمایه گذاری، در خطوط ریلی کشور به بهره برداری رسید.

در فروردین و اردیبهشت ماه امسال 144 دستگاه انواع ناوگان ریلی در شبکه به ارزش 269 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که در مقایسه با دو ماهه نخست سال گذشته، 138 درصد افزایش نشان می دهد.

جمهوری اسلامی ایران حمل و نقل راه آهن سرمایه گذاری وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر