کد خبر: 915804 A

کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با ایلنا:

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: خرید واحدهای این صندوق که سقف آن دو میلیون تومان است به تمام اقشار به ویژه دهک‌های متوسط و متوسط رو به پایین توصیه می‌شود.

حمید میرمعینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره ویژگی‌های صندوق واسطه‌گری مالی یا همان ETF اظهار داشت: مجموعه ویژگی‌های این صندوق باعث می‌شود که به تمام مردم توصیه شود که نسبت به سرمایه گذاری در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین ویژگی این صندوق‌ها فروش سهام شرکت‌های دولتی با بیش از 50 درصد تخفیف است. شاهد آن هستیم در اولین صندوق، دولت سهام باقیمانده خود در شرکت‌ها را زیر قیمت تابلو به مردم عرضه می‌کند در حالی که با عرضه آن از طریق روش‌های دیگر می‌توانست درآمد بیشتری را کسب کند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: از دیگر ویژگی‌های این صندوق این است که مردم با سرمایه خرد می‌توانند وارد صاحب سهام سه بانک و دو شرکت بیمه شوند و از آنجایی که هر واحد ترکیبی از سهام این 5 شرکت است، در برابر نوسانات بازار ریسک کمتری را می‌پذیرد.    

میرمعینی گفت: همچنین تمام شرکت‌هایی که در این صندوق حاضر هستند سهام ارزنده دارند که می‌توانند افق سوددهی مطمن‌تری داشته باشند.

وی ادامه داد: از این رو خرید واحدهای این صندوق که سقف آن دو میلیون تومان است به تمام اقشار به ویژه دهک‌های متوسط و متوسط رو به پایین توصیه می‌شود. برای جاماندگان سهام عدالت هم سرمایه گذاری در این صندوق فرصت خوبی است.   

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: امکان سرمایه گذاری در هر سه صندوق برای عموم مردم وجود دارد اما تنها می‌توان از یک صندوق تخفیف دریافت کرد و به نظر می‌رسد سهام اولین صندوق شامل سه بانک و دو بیمه ارزنده‌تر باشد.  

درآمد سرمایه سرمایه گذاری سهام سهام عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر