کد خبر: 915264 A

هشدار معاون وزیر راه و شهرسازی به مدیران:

سعید رسولی مدیر عامل راه آهن در جلسه فوق العاده ستاد ارتقا ایمنی گفت: ایمنی نشان راه آهن است و همه همکاران باید با رعایت نظم و مقررات، به حفظ و ارتقاء ایمنی در راه آهن کمک کنند.

به گزارش ایلنا، سعید رسولی در جلسه فوق العاده ستاد ارتقا ایمنی که با حضور معاونان، مدیران ستادی و مناطق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با بیان اهمیت موضوع ایمنی اظهار کرد: حتی سهل‌انگاری‌های کوچک هم موجب بروز خطر  و خدشه دار شدن  نام راه آهن خواهد شد.

 رئیس هیات مدیره راه‌آهن تصریح کرد: سال گذشته آرامش و رونق در صنعت ریلی و کارخانجات تولید ناوگان ریلی بوجود آمد و امیدواریم با تکیه بر دانش، تخصص موجود در داخل و همدلی و همتی که در خانواده بزرگ راه آهن وجود دارد امسال شاهد جهش تولید و جهش کمی و کیفی در فعالیت‌های حوزه حمل و نقل ریلی باشیم.

به گفته رسولی؛ بیان عملکرد و موفقیت‌های هر بخش،  موجب دلگرمی مردم و نیز بالاتر رفتن سطح خدمات رسانی در راه آهن از طریق افزایش روحیه همکاران خواهد شد.

او ادامه داد: راه‌آهن، سرمایه عظیم این کشور است که باید با دلسوزی، نظم و اقدام بهره ور، از این سرمایه برای خدمت به مردم حداکثر استفاده را بکنیم.

رسولی ضمن تاکید بر لزوم تقدیر و تشکر از همکاران متعهدی که موجب ارتقاء ایمنی می شوند و به موقع مخاطرات را شناسایی و از بروز سوانح پیشگیری می کنند، بر برخورد قاطع با متخلفان و مسببان حوادث ریلی تاکید و تصریح کرد: از این پس در صورت وقوع سانحه، با تمامی عوامل و سطوح مدیریتی آن مناطق برخورد شده و امتیازات سازمانی کسانی که اشتباه و تخلف آنها موجب آسیب مالی و حیثیتی به راه‌آهن شود، سلب خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، خواستار رعایت نظم و قاطعیت در رسیدگی فوری به موضوعات ایمنی شد و از کارشناسان و مدیران خواست تا زوایای پنهان مخاطرات را شناسایی و برطرف کنند.

حسین عاشوری قائم مقام راه آهن نیز در این جلسه گفت: موضوع ایمنی در هر حوزه‌ای مهم است ولی در راه آهن اهمیت بیشتری دارد زیرا همه افراد از مقامات بلند پایه کشوری گرفته تا مردم عادی، از صنعت حمل و نقل ریلی، انتظار ایمنی و امنیت در سفر را دارند و این مسئولیت ما را در توجه به مسئله ایمنی بیش از پیش می کند.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران او بر نظارت بیشتر بر تعمیرات واگن‌ها و بالا رفتن دقت عمل پست های بازدید و نگهداری خطوط و راهبری قطارها تاکید و اظهار امیدواری کرد با پیش بینی تمهیدات لازم تلاش کنیم تا تعداد سوانح ریلی به صفر برسد.

 

 

راه آهن سرمایه معاون وزیر راه و شهرسازی سانحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر