کد خبر: 905699 A

رییس بنیاد مستضعفان در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد کمک‌های موردی برای افراد آسیب دیده ناشی از کرونا که خارج از خانواه‌های تحت پوشش هستند، در نظر گرفته است که این کمک‌ها براساس نیاز اعلام شده از سوی استانداری‌ها ارائه و از کانال این دستگاه بسته حمایتی به نهادهای متولی از جمله کمیته امداد و ... واریز می‌شود.

پرویز فتاح در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره امکان ارتباط مستقیم قشر آسیب دیده ناشی از بحران کرونا و خانوار کم‌درآمد با بنیاد مستضعفان برای دریافت بسته‌های حمایتی اظهار داشت: بنیاد مستضعفان تمام کمک‌های نقدی و غیرنقدی را به سازمان‌هایی که اقشار کم‌درآمد تحت پوشش آنها قرار دارند، ارایه کرده است و امکان کمک مستقیم به تمام اقشار آسیب‌دیده وجود ندارد.      

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که بنیاد ساختار شرکتی دارد و نه ساختار دولتی. اساسا در برخی از استان‌ها بنیاد مستضعفان نماینده و دفتری ندارد. شرکت‌های بنیاد مستضعفان شرکت‌های تخصصی هستند که  مسئولیت‌های تخصصی را دنبال می کنند و نمی‌توانند این اقدامات را پیگیری کنند.  

رییس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: اما کمک‌های بنیاد به نهادهای متولی که این اقشار کم درآمد تحت پوشش آنها قرار دارند، ارایه می‌شود و ما نیازهای این نهادها و سازمان‌ها را برآورده می‌سازیم.  

وی با بیان اینکه معمولا اقشار ضعیف تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند، ادامه داد: متولی حمایت از افراد و اقشار کم درآمد مشخص است؛ متولی کودکان کار،‌ کولبران،‌ زنان سرپرست خانوار،  دستفروشان و ... مشخص است و بنیاد بسته‌های حمایتی از جمله حمایت‌های نقدی و غیرنقدی را  به این سازمان‌های متولی ارایه کرده و می‌کند تا از این طریق به دست جامعه هدف برسد.

فتاح تاکید کرد: بنیاد مستضعفان کمک‌های موردی برای افراد آسیب دیده ناشی از کرونا که خارج از خانواه‌های تحت پوشش هستند، در نظر گرفته است که این کمک‌ها براساس نیاز اعلام شده از سوی استانداری‌ها ارایه می‌شود و از کانال استانداری این بسته حمایتی به نهادهای متولی از جمله کمیته امداد و ... واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه استانداری‌ها ناظر بر حسن اجرای این کمک‌های موردی هستند، گفت:‌ افرادی که خارج از خانواده تحت پوششین این نهادها هستند می‌تواند برای دریافت این کمک‌ها اقدام کنند.  

رییس بنیاد مستضعفان درباره سقف این بسته‌های حمایتی نقدی تاکید کرد: بنیاد هیچ سقفی را تعیین نکرده و مبالغ بسته‌ها براساس اعلام نیاز استانداری‌ها و شرایط و میزان نیاز افراد تعیین می‌شوند.

بهزیستی پوشش درآمد کمیته امداد کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر