کد خبر: 898074 A

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی به ایلنا اعلام کرد:

در حال حاضر تقریبا به همه کشورها صادرات فرآورده انجام می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد، البته قیمت‌ها کاهش یافته اما همچنان در جریان است .

حمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره آخرین وضعیت صادرات فرآورده‌های نفتی اظهار داشت: با توجه به اینکه در اسفند ماه سردی و برودت هوا و همچنین اقدامات پیشگیرانه صادراتی بابت شیوع کرونا را داشتیم تقریبا صادرات بسیاری از فرآورده‌ها مثل گازوئیل و مازوت متوقف شده بود، ولی صدور نفتا و بنزین ستاره خلیج فارس ادامه داشت و اکنون نیز در جریان است.

وی افزود: در حال حاضر تقریبا به همه کشورها صادرات فرآورده انجام می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد، البته قیمت‌ها کاهش یافته اما همچنان در جریان است .

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی در ادامه درباره صادرات به عراق نیز گفت: صادرات به عراق حدود دو هفته متوقف بود، اخیرا مشکل حل شده و اکنون از مرزهای اقلیم کردستان، پرویز خان و عمدتا باشماق انجام می‌شود.

وی درباره کاهش میزان صادرات تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور عراق هم قرنطینه هستند قاعدتا مصرف هم در این کشور کاهش پیدا می‌کند.

حسینی یادآور شد: فعلا صادرات به عراق در حد خریدهایی است که که از قبل داشتند و معطل مانده بود، با توجه به اینکه مردم این کشور هم از حدود سه هفته قبل در قرنطینه بسر می‌برند، مصرف فرآورده از جمله بنزین در این کشور کاهش یافته است.

بنزین پتروشیمی خلیج فارس عراق فرآورده های نفتی گاز نفت صادرات کرونا متوقف کردستان قرنطینه گازوئیل مازوت نفتا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر