کد خبر: 891451 A

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت:نمودار و تحلیل‌های آمار می‌گوید بخشی از برگشت مسافران از ۷ فروردین ماه آغاز شده اما روند و درصد آن قابل توجه نیست و شتاب زیادی ندارد.

علی‌اکبر آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره میزان ترددهای بین شهری با توجه به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اظهار داشت: براساس اطلاعات ثبت شده توسط سامانه‌های ترددشمار در جاده‌ها، از ساعت صفر بامداد تا ساعت 24، 8 فروردین ماه (روز گذشته) میزان ترددهای بین استانی 695 هزار وسیله نقلیه بوده است که این عدد نسبت به ترددهای روز 7 فروردین ماه 27 درصد کاهش داشت و همچنین نسبت به مدت‌زمان مشابه در سال گذشته کاهش 73 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به میزان ترددها از 25 اسفند ماه سال 98 تا 8 فروردین سال 99 گفت: در این بازه زمانی 11 میلیون و 800 هزار تردد بین استانی داشتیم که این عدد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود 60 درصد کاهش داشته است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور درباره آمار ورود و خروج خودرو از / به استان تهران در تاریخ صفر بامداد تا ساعت 24، 8 فروردین ادامه داد: در این مدت‌زمان 151 هزار وسیله نقلیه تردد داشتند که نسبت به روز گذشته کاهش 28 درصدی و نسبت به سال گذشته کاهش 77 درصدی داشته است.

آشوری افزود: همچنین آمار ترددهای ورودی و خروجی به تهران از 27 اسفند تا 8 فروردین 3 میلیون و 400 هزار تردد بوده است که نسبت به مدت‌زمان مشابه در سال گذشته کاهش 56 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در هیچیک از محورهای شریانی ترافیک سنگین نداریم، گفت: در تمام سطح راه‌های کشور شاهد تردد روان هستیم که کاهش ترددها را نشان می‌دهد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور با اشاره به پرترددترین محورهای کشور اظهار داشت: بیشترین تردد را در محور کرج- تهران، کرج- قزوین و تهران- قم داشتیم اما در همین محورها هم تردد روان بوده مگر در نقاطی که با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بازرسان در حال کنترل مسافران بودند و در این نقاط از جاده شاهد ترافیک مقطعی بودیم.

آشوری با اشاره به زمان برگشت مسافران اظهار داشت: نمودار و تحلیل‌های آمار می‌گوید بخشی از برگشت مسافران از 7 فروردین ماه آغاز شده اما روند و درصد آن قابل توجه نیست و شتاب زیادی ندارد.

وی تاکید کرد: امسال شاهد کاهش میزان تصادفات در سطح جاده‌ها هم بودیم.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور درباره تبلیغات گسترده سازمان راهداری برای کاهش سفر و رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: در اکثر بنرها و تابلوهای تبلیغاتی و تابلوهای پیام متغیر نسبت به این آموزش‌های دیداری اقدام کردیم.

ترافیک جاده مسافران ویروس سازمان راهداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر