کد خبر: 888052 A

یک مقام مسئول در گفت‌وگو با ایلنا:

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: این امیدواری وجود دارد که با وجود بسته بودن مرزهای دولت مرکزی عراق موفق شویم با استفاده از گمرکات اقلیم صادرات را افزایش دهیم.

حمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به وضعیت صادرات به عراق در شرایط کنونی شیوع کرونا اظهار داشت: علیرغم اعلام ترزیق 850 میلیارد دلاری امریکا و 320 میلیارد پوندی انگلیس شاهد سقوط شدید ارزش سهام و قیمت طلا بودیم و فقط بورس نیویورک 13 درصد ارزش خود را از دست داد و چین اعلام کرد که 13.5درصد از تولیدات صنعتی این کشور کاهش یافته است.

وی در ادامه به اوضاع شیوع کرونا در جهان اشاره و تصریح کرد: با وجود آزمایش اولین واکسن ویروس کرونا در آمریکا باز شاهد وحشت کشورهای غربی خصوصا امریکا، کانادا، انگلیس و روسیه هستیم و تعداد مبتلایان روزانه در حال افزایش است.

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی همچنین گفت: آمار صادرات ۱۱ ماهه کشور منتشر و اعلام شد که از صادرات 38.5 میلیاردی کشور 23 درصد سهم چین و 22 درصد سهم عراق بوده است که حاکی از صادرات 8.350 میلیون دلاری به عراق است و این امیدواری وجود دارد که با وجود بسته بودن مرزهای دولت مرکزی عراق موفق شویم با استفاده از گمرکات اقلیم صادرات را به 9 میلیارد دلار برسانیم.

پوند ایران پتروشیمی چین دلار روسیه سهام عراق کانادا گمرک نفت نیویورک بورس کرونا واکسن امریکا رشد صادرات حمید حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر