کد خبر: 872906 A

حجت اله صیدی خبرداد:

مدیرعامل بانک صادرات از اعلام آمادگی این بانک برای سرمایه‌گذاری 40 میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی خبرداد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، حجت‌اله صیدی در نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی اظهار داشت: امسال 125 میلیارد دلار درآمد بزرگترین هلدینگ پتروشیمی منطقه خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد هلدینگ خلیج فارس به این رقم گردش مالی و هدف گذاری تولید 100 میلیون تن محصول برسد.

صیدی با اشاره به نرخ منفی تشکیل سرمایه در کشور افزود: این موضوع به این معنای است استهلاک سرمایه بیشتر از تشکیل سرمایه است.

مدیرعامل بانک صادرات تصریح کرد: طبق بررسی‌ها در بانک و محافل اقتصادی صورت گرفته به لحاظ عملیاتی در پنج سال آینده گشایشی از منظر بین‌المللی ایجاد نمی‌شود. البته نه اینکه بتوان نظر داد به لحاظ سیاسی گشایشی در روابط با غرب و شرق ایجاد نمی‌شود اما اینکه بتوانیم خرید تجهیزات و صادرات پتروشیمی یا انتقال پول را در پنج سال آینده محقق کنیم فعلا امکان‌پذیر نیست. بنابراین باید چاره‌ای بیانیدیشم .

وی با بیان اینکه علاوه بر جنگ سخت‌افزاری که در ارتش به خوبی مدیریت می‌شود یک جنگ نرم نیز با سه افسر (ظریف، زنگنه و همتی) داریم، افزود: در این وادی جنگ نرم، بانک صادرات با توجه به مسوولیتی که دارد دو سال است به‌طور جدی وارد عرصه شده است .

مدیرعامل بانک صادرات تاکید کرد: برای تامین مالی پروژه‌های پتروشیمی بانک صادرات آمادگی لازم را دارد که هم خط اعتباری و هم وجه نقد اختصاص دهد.

صیدی با اشاره به برنامه وزارت نفت مبنی بر سرمایه‌گذاری 40 میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی گفت: ما اعلام آمادگی می‌کنیم از طریق اعتباری و نقدی این سرمایه را تامین کنیم که البته نیاز به هماهنگی دارد.

وی در پایان با اعلام اینکه در آذرماه منابع بانک صادرات از 200 هزار میلیارد تومان عبور کرده، افزود: بهتر این میزان سرمایه صرف توسعه صنعت کشور که مزیت رقابتی دارد، بشود.

بانک صادرات صنعت پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر