کد خبر: 872208 A

وزیر نیرو با اشاره به بهره‌برداری 157 پروژه با سرمایه‌گذاری 23 هزار میلیارد تومان در چارچوب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در 23 استان کشور تاکنون گفت: طبق برنامه 70 پروژه دیگر صنعت آب و برق تا پایان امسال با سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد تومان در 10 استان کشور افتتاح می‌شود.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» در هفدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سفر به استان هرمزگان، در حاشیه افتتاح سد سرنی میناب در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: امروز در استان هرمزگان، چهار پروژه افتتاح می‌شود که مهم‌ترین آن سد مخزنی «سرنی» است که نیاز آب شرب منطقه را با حجم مخزن 61 میلیون متر مکعب تامین می‌کند و برای آن 170 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: همچنین خط انتقال آب به بندرعباس، یک مخزن بزرگ آب برای منطقه و آبرسانی به شهر «تازیان» و 44 روستا با جمعیت بیش از 100هزار نفر امروز با مجموع سرمایه‌گذاری 264 میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

وزیر نیرو ادامه داد: امسال به برکت شکرگذاری و قدردانی مردم در همه جای کشور به‌ویژه مردم هرمزگان که سال‌های سخت خشکسالی را پشت سر گذاشتند، با سدی که افتتاح می‌شود حدود 40 میلیون متر مکعب از 61 میلیون متر مکعب حجم مخزن آب شیرین و گوارا را ذخیره خواهیم داشت.

اردکانیان درباره مشکل انتقال آب بندرعباس هم گفت: وظیفه ما تامین آب سالم، با کیفیت و پایدار برای همه مردم است، بنابراین شناسنامه برای آب ساری و جاری در کشور و بارش‌های جوی صادر نمی‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه بایستی در همه نقاط کشور جمعیت ساکن باشد، گفت: وظیفه ما تامین آب و وظیفه هم‌وطنان استفاده صحیح از آن است. هیچ‌گونه نگرانی برای هموطنان مینابی در این زمینه وجود ندارد و آب این سد، آب شرب میناب را تامین می‌کند و نیازهای معقول از طریق دیگر هم تامین خواهد شد.

اردکانیان درباره فرونشست در برخی نقاط شهر میناب بر اثر حفر چاه‌های غیرمجاز نیز اظهار داشت: استان هرمزگان سال‌های بسیار خشکی را سپری کرد و در این سال‌ها با توجه به اولویت تامین آب شرب مورد نیاز مردم، ناگزیر به حفر چاه برای تامین مصارف شرب در مقاطعی بودیم، اما این که خارج از محدوده مجاز برای سایر مصارف غیر شرب چاه حفر شود، طبق ضوابط با این مسئله برخورد خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با طرح جامع سازگاری با کم‌آبی هرمزگان که به تصویب کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی رسیده و همه ابعاد یک زندگی رو به جلو و توسعه پایدار استان در آن دیده شده است، با همکاری نزدیک همه دستگاه‌ها مشکلات و مسائل تخفیف یابد.

اردکانیان همچنین با بیان اینکه وعده‌ کرده‌ایم که تا پایان سال 227 پروژه بزرگ را با سرمایه‌گذاری 33 هزار میلیارد تومان در تمام استان‌های کشور بهره‌برداری کنیم، گفت: بر این کار مصمم هستیم و هدف ما این است که در شرایط تحریم‌های ظالمانه به مردم نشان دهیم چرخ‌های توسعه کشور در حال چرخش است و به تحریم کنندگان هم بگوییم که صلاح آنها در منصرف شدن از این تصمیم است.

وزیر نیرو تصریح کرد: شرایط تحریم، شرایط سختی است، اما از دل این تحریم‌ها هم بهره‌هایی برای خوداتکایی کشور خواهیم گرفت.

استان کشور ایران برق صنعت ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر