کد خبر: 872117 A

وزیر ارتباطات منتشر کرد؛

وزیر ارتباطات در پنجشنبه هفته گذشته از به ثمر نشستن فعالیت دو ساله این وزارتخانه برای بهبود کیفیت اینترنت در سامانه نت سنج پلاس خبر داد. آذری‌جهرمی امروز به انتشار نظر تعداد از کاربران در صفحه شخصی خود پرداخته، نظراتی که نشان از نوسان بسیار بالای کیفی و کمی اینترنت در کشور دارد.

به گزارش ایلنا، سامانه نت سنج پلاس پس از دو سال در روز پنجشنبه هفته گذشته راه‌اندازی شد. این سامانه قابلیت تشخیص کیفیت اینترنت را به مشترکان می‌دهد تا بتوانند با ارزیابی دقیق از وضعیت کیفی اینترنت توسط شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنتی انتخاب درستی برای دریافت خدمات از این شرکت‌ها داشته باشند.

بر اساس گزارش وزرات ارتباطات با این سامانه هر شهروند می‌تواند از هر مکانی اطلاعات کیفی و کمی شرکت‌های مختلف ارائه کننده سرویس‌های ارتباطی در محدوده جغرافیایی خود را شناسایی و انتخاب کند.

با توجه به وجود همزمان اطلاعات شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنتی، این سامانه می‌تواند به ایجاد فضای رقابتی میان شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت کمک کند.

وزیر ارتباطات در توییتر درباره سامانه نت سنج پلاس نوشت؛

‌اولین بار در جهان!

برای اینکه اپراتورها کیفیت اینترنت بهتری بهتون بدهند،سایت نت‌سنج‌پلاس رو راه‌اندازی کردیم.می‌تونید وضعیت پوشش وکیفیت وشکایات مردم رو ببینید

به همراه روزانه هدیه یک‌سال اینترنت رایگان به ۵۰ نفر از ‌مشارکت‌کنندگان در نظارت بر سامانه و شبکه!

کاربران به محض اعلام این خبر وارد سامانه شده و برخی از آن‌ها نتیجه را برای وزیر جوان ارسال کردند.

آذری‌جهری امروز تعدادی از سنجش‌ اینترنت کاربران همراه با نظرات آن‌ها را در صفحه شخصی اینستاگرام خود منتشر کرده است.

آنچه توسط وزیر ارتباطات درباره سنجش سرعت و کیفیت اینترنت توسط کاربران منتشر نشان می‌دهد نوسانات زیادی در سرعت و کیفیت اینترنت در استان‌ها و گاهی در مناطق مختلف یک شهر وجود دارد.

سنجش کمی و کیفی اینترنت و نظران کاربران

 

 

اینترنت پوشش جهان شهروند وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر