کد خبر: 871810 A

مدیرکل ابنیه فنی راه های سازمان راهداری:

مدیرکل ابنیه فنی راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اعلام اینکه کلیه راه های شریانی استان گیلان باز است، از بازگشایی ۹۰ درصد راه های روستایی ۵۵۸ روستا تا پایان وقت امروز ۲۵ بهمن خبر داد.

به گزارش ایلنا، شعبانعلی خاوری مدیرکل ابنیه فنی راه‌های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ با بیان اینکه  بارش برف سنگین در ارتفاعات و مناطق جلگه‌ای استان گیلان متوسط ۱۴۰ سانتیمتر در ۷۰ درصد سطح استان به مدت ۴۸ ساعت بارید که از سال ۸۳ تاکنون این حجم بارش بی‌سابقه بوده است، گفت: هم از نظر حجم برف و هم از نظر سطح فراگیری با بارش بی سابقه ای مواجه بودیم که حتی نسبت به بارندگی‌های سال ۹۶ که در بازه زمانی ۹۶ ساعت بارید، بارندگی بی‌سابقه و پرحجمی به شمار می‌رود.
 
او بر آمادگی سازمان راهداری و همکاران استانی چه قبل از آغاز بارش‌ها و چه بعد از آن تاکید کرد و ادامه داد: خوشبختانه با آمادگی‌های پیشین و تلاش‌های بعدی، با همکاری ستاد بحران، بارش سنگین برف در استان گیلان بدون تلفات جانی گزارش شده و بازگشایی راه‌های اصلی انجام و بازگشایی راه‌های روستایی درحال انجام است.  
 
خاوری خاطرنشان کرد: با تلاش های شبانه روزی سازمان راهداری و همچنین همکاران استانی از دو روز گذشته کلیه راه های شریانی استان گیلان بازگشایی شده است. همچنین، همکاران سازمان راهداری در استان ها بعد از بازگشایی راه های شریانی اقدام به بازگشایی راه های روستایی کردند.
 
وی یادآور شد: بعد از بارش سنگین ۵۵۸ روستا در نقاط مختلف استان بسته شد که هم اکنون بازگشایی راه های روستایی در حال انجام است.
 مدیرکل ابنیه فنی راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توضیح داد: تا پایان امروز بنا بر قول مساعد وزیر راه و شهرسازی، ۹۰ درصد راه های روستایی بازگشایی می‌شوند و باقیمانده راه‌های روستایی نیز چنانچه امروز ۲۵ بهمن بازگشایی نشوند برای فردا حتما بازگشایی خواهند شد.
 
خاوری گفت: هم اکنون ۳۲۰ دستگاه ناوگان راهداری استان به همراه ۷۰ دستگاه ماشین‌آلات ۱۱ استان معین در استان گیلان در حال بازگشایی راه ها هستند و اکیپ های امدادرسان نیز از استان‌های معین به استان اعزام شده اند.
 
وی تصریح کرد: در بازگشایی راه های استان گیلان از توان بخش خصوصی نیز استفاده شده است.
 
خاوری اعلام کرد: در بازگشایی راه ها به مراکز صنعتی و کشاورزی نیز توجه ویژه ای شده است. بدین‌معنا، تمامی مسیرهای مرغداری‌ها و دامداری‌هایی که دچار انسداد راه بودند و یا محورهای آنها مسدود شده بود با اعلام جهادکشاورزی استان که بالغ بر ۲۲ محور بود نیز روز گذشته بازگشایی شدند.
 

استان گیلان بارش برف راهداری و حمل و نقل جاده روستا سازمان راهداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر