کد خبر: 871053 A

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو از حل مشکل قطعی آب 19 روستای استان گیلان خبر داد و گفت: با تلاش گروه‌های عملیاتی تاکنون 11 پست فوق توزیع برق استان نیز وارد مدار شده است.

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "میثم جعفرزاده" درخصوص آخرین وضعیت شبکه‌های برق و آب در استان گیلان افزود: در ابتدای حادثه 19 پست فوق توزیع استان گیلان از مدار خارج شد که اکنون 11 پست فوق توزیع برق وارد مدار شده و تنها یک پست انتقال 230 کیلوولت و هشت پست‌ فوق توزیع خارج از مدار است.

وی حدود 30 درصد خاموشی در استان را ناشی از خروج فیدرهای برق دانست و با اشاره به اینکه مجموع فیدرهای استان 380 عدد است، گفت: تعداد فیدرهای 20 کیلوولت خارج از مدار در ابتدا 168 فیدر بوده که این عدد با تلاش‌های صورت‌گرفته در حال حاضر به 123 فیدر بدون برق کاهش یافته است.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، شهرهای متاثر از قطع فیدر را شامل املش، لاهیجان، آستانه، سیاهکل، کلاچای، لنگرود و رحیم‌آباد دانست و تعداد روستاهای بی‌برق را 280 روستا اعلام کرد.

جعفرزاده در رابطه با حل مشکل روستاهای بدون آب استان نیز گفت: در ابتدای حادثه 55 روستا دچار قطعی آب شد که با تلاش گروه‌های عملیاتی، در حال مشکل قطعی آب 19 روستای استان گیلان حل شده، ولی کماکان 36 روستای استان با جمعیتی حدود 6500 خانوار بدون آب هستند و تلاش برای برقراری شبکه آبرسانی این روستاها ادامه دارد.

 

استان گیلان برق مدیریت بحران وزارت نیرو لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر