کد خبر: 870086 A

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه در اوج تنش‌های منطقه‌ای بزرگ‌ترین کشتی کانتینری وارد بندر شهید رجایی شد و رکورد تخلیه و بارگیری با 17 هزار 700 TEU کانتینر را زدیم، گفت: تا کنون هیچ یک از کشتی‌هایی که وارد بنادر هرمزگان شده‌اند، اسکورت نداشتند.

اله‌مراد عفیفی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا درباره تاثیر تنش‌های منطقه‌ای در میزان تردد کشتی‌ها در بنادر جنوبی به‌ویژه بندر شهید رجایی و رفت و آمد کشتی‌های ایرانی به بنادر خارجی اظهار داشت: تنش‌های اخیر حداقل تا کنون هیچ تاثیری در میزان کشتی‌های ورودی به بنادر استان هرمزگان نداشته است البته این تنش‌ها بر کار تجارت و بندری در لحظه تاثیر نمی‌گذارد و اثرات آن را باید در دراز مدت مورد ارزیابی قرار دهیم.  

وی تاکید کرد: در هفته گذشته 14 کشتی غیرکانتینری در بندر پهلودهی شده بودند که 13 فروند از این کشتی‌ها، کالای صادراتی بارگیری کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: اتفاقا در این همین ایام بزرگ‌ترین کشتی کانتینری وارد بندر شهید رجایی شد و رکورد تخلیه و بارگیری با 17 هزار 700 TEU کانتینر را زدیم که نشان می‌دهد در این مدت تنش‌های منطقه‌ای تاثیری در شرایط بندری کشورمان نداشت. ‌   

عفیفی‌پور همچنین درباره ادعای برخی از کشورها مبنی براینکه کشتی‌های تجاری خود را با اسکورت راهی خلیج فارس می‌کنند، گفت: تا کنون هیچ یک از کشتی‌هایی که وارد بنادر هرمزگان شده‌اند، اسکورت نداشتند.

وی همچنین با اشاره به آمادگی بنادر استان هرمزگان برای انجام سفرهای دریایی در ایام نوروز اظهار داشت: برای ساماندهی سفرهای نوروزی مانند سال‌های گذشته کمیته حمل و نقل دریایی تشکیل شده که با ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی هماهنگی‌های لازم را دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: بیش از 5 هزار صندلی در کل استان برای سفرهای دریایی در ایام نوروز در نظر گرفته شده است که این ظرفیت در مبادی ورودی و خروجی استان توزیع شدند و خدمات مسافری را به متقاضیان ارایه خواهند داد.  

کشتی بنادر هرمزگان بندر رجایی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر