کد خبر: 868217 A

آذری جهرمی در جمع نخبگان المپیادی:

وزیر ارتباطات در جمع نخبگان المپیادی کشور از آنان خواست هدف داشته باشند و برای رسیدن به رویاهای خود تلاش کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات، محمد جواد آذری جهرمی در گردهمایی فناوران فضایی و در جمع نخبگان و المپیادی‌های دانش‌آموزی و دانشگاهی بعد از شنیدن سخنان و دغدغه‌های نخبگان با اشاره به اینکه باید برای آینده خود هدفی ترسیم کنیم، به نخبگان دانش آموز و دانشجو توصیه کرد: برای خود هدف داشته باشید و به آن هدف افتخار کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از واقعیت های امروز تحقق رویاهای  گذشتگان  است، افزود: دیگران رویاهای ما را ساختند و ما نیز باید تلاش کنیم رویاهای دیگران را بسازیم و اگر این کار را انجام ندهیم آیندگان تصور خوبی نسبت به ما نخواهند داشت.

آذری‌جهرمی با اشاره به اینکه در مسیر رسیدن به آرزوها شکست نیز وجود دارد، گفت: بسیاری از افراد نسبت به اعلام خبر پرتاب ماهواره به‌دلیل شکست احتمالی انتقاد داشتند در صورتی که باید حقایق رو به مردم بگوئیم چرا که مردم دروغ گفتن را نمی پذیرند نه سخن گفتن از حقایق  یا حتی شکست‌ها.

وی با اشاره به ساخت ماهواره‌های مختلف بعد از پیام ۱، افزود: ما از شکست ماهواره پیام ۱ درس گرفتیم و تلاش کردیم تا به رویاهای خود برسیم و حتما موفق می شویم. 

وزیر ارتباطات با تاکید به اینکه رویاها آینده را می‌سازد، گفت: این عرصه میدان تلاش است و تلاش زمانی معنی می دهد که رویای خوبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سازندگان ماهواره پیام ۱ در حال ساخت پیام ۲ هستند، افزود: این ماهواره با تکنولوژی روز جهان ساخته می شود.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه با این تلاش‌ها به آینده روشن می‌رسیم، تاکید کرد: تمام فعالان این حوزه رویای کوبیدن پرچم ایران در کره ماه را دارند.

وی به رئیس سازمان فضایی کشور دستور داد امکان رصد پرتاب ماهواره ظفر برای نخبگان نجوم فراهم شده و اطلاعات دریافتی از ماهواره برای تحلیل و ارزیابی به آنان ارائه شود.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات محمد جواد آذری‌ جهرمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر