کد خبر: 863565 A

محمد اسلامی مطرح کرد:

وزیر راه و شهرسازی گفت: ترکمنستان در حال اتصال خط عریض راه‌آهن و تکمیل خط نرمال است و مشکلات پیشین به دلیل بدهی‌ها و معوقات تقریبا حل شده و به صفر رسیده و این موضوع در تاریخ روابط دو کشور بی سابقه است.

به گزارش ایلنا، محمد اسلامی امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز لجستیک مرزی اینچه برون گلستان با اشاره به تفاهم نامه‌های منعقده بین ۵ کشور در حوزه ترانزیت و راه‌آهن، اظهار کرد: اینچه برون با توجه به اینکه در آینده نزدیک به منطقه آزاد تبدیل خواهد شد، فرصت بزرگ اقتصادی، ترانزیتی، تجاری و صادراتی برای کشور است. با توجه به عضویت ایران در جمع کشورهای cis و از طریق مسیر ریلی می توان مبادلات سالانه را از ۲ میلیون تن به ۱۰ میلیون ارتقاء داد.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: باید طرح جامعی برای مرکز لجستیک مرزی اینچه برون با آینده نگری کامل تهیه شود و ظرفیت منطقه آزاد در آن مورد توجه قرار گیرد. اختلافاتی درباره واگذاری زمین وجود داشته که با همکاری استاندار گلستان مرتفع شده و بر اساس نقشه تهیه شده فاز اول قابلیت اجرا دارد.

وی در پایان گفت: راه‌آهن باید نواقص موجود را مرتفع سازد و همچنین با توجه به آمادگی سرمایه گذاران اقدامات اجرایی هرچه سریع‌تر آغاز شود.

استان گلستان اینچه برون محمد اسلامی گمرک اینچه برون مرکز لجستیک مرزی اینچه برون گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر