کد خبر: 860398 A

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: سرعت غیرمجاز، عامل اصلی واژگونی اتوبوس در سانحه بامداد امروز در جاده باغین– سیرجان بوده و به تخلف احتمالی شرکت حمل‌و‌نقل مربوطه در کمیسیون ماده ۱۲ رسیدگی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مهران قربانی، معاون حمل و نقل این سازمان با اعلام این مطلب گفت:  بررسی شواهد و مستندات در دسترس، بیانگر آن است که سرعت غیرمجاز و نهایتاً عدم کنترل وسیله‌نقلیه توسط راننده منجر به واژگونی اتوبوس شده است.
 
وی افزود: با این وجود، نظر نهایی طبق مقررات، توسط پلیس راه کشور با بررسی همه جوانب اعلام خواهد شد.
 
قربانی اظهار داشتک:  این اتوبوس ساعت ۱۲:۳۰ روز ۲۴ دی ماه از مبدا مشهد به مقصد بندرعباس عازم شده و ساعت ۲:۳۰ بامداد روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه در محور باغین– سیرجان دچار واژگونی گردیده است.
 
معاون حمل و نقل سازمان خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل سرعت غیرمطمئنه و واژگونی حاصل شده مجموعاً تا زمان اعلام این گزارش حدود هفت نفر از مسافران این اتوبوس جان خود را از دست داده‌اند و حدود هفت نفر نیز مجروح شده‌‌اند.
 
وی افزود: راننده این اتوبوس در سال ۹۸ حداقل ۶۴ سفر در مسیر مشهد– بندرعباس و بالعکس عملکرد داشته و در واقع به مسیر کاملاً آشنا بوده است، ضمناً ۲ راننده دیگر نیز در اتوبوس حضور داشته‌اند که در این سفر رانندگی داشته‌اند.
 
وی تصریح کرد: براساس بررسی‌های اولیه رانندگان این اتوبوس دارای کارت هوشمند بوده‌اند و همچنین اتوبوس مذکور دارای کارت معاینه فنی بوده است.
 
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: جدا از رسیدگی که توسط مرجع محترم قضایی طبق گزارش رسمی کروکی پلیس راه انجام خواهد شد،‌ برمبنای بررسی کارشناسی و تکمیلی که در دست انجام است، رسیدگی و پیگیری لازم از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در قالب کمیسیون ماده ۱۲ برای رسیدگی به عملکرد شرکت تعاونی مسافری مربوطه و هر گونه قصور احتمالی انجام خواهد شد

جاده حمل و نقل سازمان راهداری و حمل سانحه واژگونی اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر