کد خبر: 857215 A

رئیس سازمان هواپیمایی در پاسخ به ایلنا:

رئیس سازمان هواپیمایی اظهار داشت: هیچ تهدیدی برای فضای هوایی کشورمان وجود ندارد و همچنین جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده، برای بازخوانی به کشور آمریکا ارسال نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی عابدزاده در جمع خبرنگاران در پاسخ به ایلنا مبنی بر اینکه آیا جعبه سیاه هواپیما به کشور سازنده این هواپیما یا ایرلاین اوکراینی تحویل می‌شود، گفت: طبق مقررات کائو رسیدگی به سانحه توسط ایران انجام می‌شود اما اوکراینی‌ها هم می‌توانند در پروسه رسیدگی به سانحه و ارزیابی اطلاعات حضور داشتند.

رئیس سازمان هواپیمایی در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی بر اینکه علت سانحه چه بوده است و تعداد دقیق مسافران ایرانی در این هواپیما چند نفر است، گفت: هنوز علت وقوع سانحه مشخص نیست. باید اطلاعات جعبه سیاه تجزیه و تحلیل شود تا علت وقوع سانحه را کشف کنیم.

وی افزود: در این هواپیما 167 مسافر و 9 خدمه حضور داشتند که تا الان می‌توان گفت 140 مسافر آن ایرانی هستند.

عادبدزاده ادمه داد: هیچ اطلاعی از تاخیر یک ساعته این هواپیما قبل از انجام پرواز نداریم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی بر اینکه آخرین مکالمه خلبان با فرودگاه چه بوده است، گفت: خلبان هیچ تماسی با برج مراقبت نداشت و اعلام وضعیت اضطراری نکرده است.

وی تاکید کرد: این بوئینگ اوکراینی از نوع 737/800 است و با بوئینگ مکس که اجازه پرواز ندارد، متفاوت است. بوئینگ‌های 737 حادثه‌آفرین اساسا اجازه پرواز در هیچ‌یک از کشورها را ندارند.

عابدازده در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی بر اینکه آیا سقوط این هواپیما می‌تواند عملیات تروریستی باشد، گفت: درباره امکان تروریستی بودن این سانحه نمی‌توانم اظهارنظر کنم.

وی تاکید کرد: هیچ تهدیدی برای فضای هوایی کشورمان وجود ندارد و همچنین این جعبه سیاه برای بازخوانی به کشور آمریکا ارسال نخواهد شد.

انتهای پیام/
ایران برج سازمان هواپیمایی کشوری فرودگاه هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر