کد خبر: 855587 A

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان؛

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: ۵۳درصد تولید فولاد هرمزگان صادراتی و ۴۷ درصد داخلی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا،‌ فرزاد ارزانی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه تا پایان سال از مرز ۵ هزارو ۲۰۰میلیارد تومان درآمد عبور خواهیم کرد،‌ افزود:  برنامه برای افزایش سرمایه را از بدو راه اندازی شرکت داشتیم و با هماهنگی فولاد مبارکه اتفاق افتاده است. قصد داریم سود را در شرکت نگه داریم‌ و در بحث بهبود کیفیت و سرمایه گذاری برای فولاد هرمزگان صرف کرده و آن را به نقطه بهتری برسانیم.

مدیرعامل فولاد هرمزگان با بیان اینکه بومی سازی کاری بسیار خوبی است و ارتباط بین مصرف کننده و تولیدکننده ایجاد شده، اظهار کرد: 35 میلیون تن ظرفیت فولاد نصب شده داریم و برای 20 میلیون تنی که باید اضافه شود تا به ظرفیت 55 میلیون تن برسیم، باید برنامه ریزی صنعتی صورت گیرد. بنابراین باید به گونه ای اقدام کرد که از صنعت به سمت دانش فنی برویم و تکرار صورت نگیرد.

ارزانی مطرح کرد: 53 درصد محصولات فولاد هرمزگان صادراتی است و مابقی مصرف داخل می شود. در سال جاری علیرغم مشکلات موجود در صادرات رشد 19 درصدی در صادرات داشتیم. البته در صنایع داخلی نیز کمبودی متوجه بازار نشده است.

وی ادامه داد:‌ افزایش سرمایه با هدف تامین مالی پروژه های تعریف شده در سطح شرکت شامل 1.5 میلیون تن به 2 میلیون تن صورت خواهد گرفت.

وی افزود: با سهمیه بندی دولت تامین در حال انجام است؛ اما شرایط تامین سخت است. دولت با ورود به موضوع مواد اولیه تا حدودی به این موضوع سامان داد و به شرکت های بزرگ تولیدی کمک کرد.

وی با بیان اینکه سهمیه بندی در کل زنجیره باید به لحاظ قیمت و تناژ مدیریت شود، ‌گفت: قیمت ها باید تابع قیمت های جهانی باشد و با افزایش بهای جهانی صادرات توسعه یافته و صنایع ناامیدها چالش مواجه خواهند شد.

دولت شرکت فولاد فولاد مشکلات هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر