کد خبر: 853487 A

وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران:

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ارائه وام بلاعوض و زمین یکی از سیاست‌های ما در راستای تامین مسکن سه دهک اول است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد اسلامی در حاشیه گفت و شنود با مردم هشتگرد پیرامون ارائه گزارش مردمی از مشکلات منطقه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه متروی هشتگرد از مطالبات مردمی بود اظهار داشت: بهره‌برداری آزمایشی از متروی هشتگرد فردا و پس فردا انجام می‌شود و به تدریج متروی هشتگرد در مسیر زندگی مردم قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به کاهش فواصل حرکت قطار از متروی هشتگرد گفت: معطل بحث سیگنالینگ پروژه نماندیم با اتمام بخش سیگنالینگ مترو فواصل حرکت قطارها به هفت دقیقه می‌رسد الان فاصله حرکت قطارها 30 دقیقه است تا تیرماه که سیگنالینگ آن به اتمام می‌رسد هر هفت دقیقه یک قطار از این مترو حرکت می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هزار میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است، گفت: دو دستگاه واگن از سوی وزارت راه و شهرسازی در اختیار خط متروی پنج به صورت امانت قرار گرفته است تا مشکل کمبود ناوگان در این خط حل شود.

اسلامی با تاکید بر اینکه برای اجرای این پروژه معطل منابع مالی دولت نشدیم گفت: این سیاست را در دستور کار داریم و با همین روند پروژه‌های کلیدی دولت را به اجرا می‌رسانیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با افتتاح آزادراه همت، قطعه یک آزادراه تهران – شمال و قطعه یک کنار گذر جنوبی تهران می‌توانیم مشکل ترافیکی استان تهران و استان البرز را برطرف کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت قطعه یک آزاده تهران شمال گفت: در حال عملیات نظافت، خط‌ کشی و شستشوی مسیر هستند و اگر آب و هوا اجازه دهد به زودی تابلوهای راهنمایی نیز نصب خواهد شد و این آزادراه از چند روز گذشته مجهز به برق شده است به محض اینکه تمام این اقدامات به اجرا برسند عبور و مرور آزمایشی انجام خواهد شد.

اسلامی از آغاز تامین مسکن سه دهک اول کشور خبر داد و گفت: روز گذشته برای اولین بار تمام نهادهای محرومیت‌زدایی در وزارت راه و شهرسازی دور هم جمع شدند و کارگروه و ستاد تامین مسکن سه دهک اول تشکیل شد.

وی گفت: تمام تصمیمات درباره مسکن محرومان در این ستاد به صورت یکپارچه اخذ می‌شود و نهادهایی مانند آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد، بهزیستی، اوقاف و ... در این کارگروه حضور دارند.

اسلامی تاکید کرد: ارائه وام بلاعوض و زمین یکی از سیاست‌های ما در راستای تامین مسکن سه دهک اول است.

بهزیستی راه و شهرسازی زمین مسکن سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر