کد خبر: 853411 A

اسلامی در مراسم افتتاح متروی هشتگرد:

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان دولت دوازدهم 580 کیلومتر آزادراه به شبکه راهی کشور اضافه می‌شود که 160 کیلومتر آن متعلق به پروژه آبیک تا گرمسار است و با افتتاح قطعه اول این پروژه بار ترافیکی از استان تهران خارج می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد اسلامی در مراسم افتتاح متروی گلشهر به هشتگرد که با حضور رئیس جمهوری برگزار می‌شود گفت: توسعه خطوط ریلی در اولویت پروژه‌های دولت قرار دارد و تا پایان دولت دوازدهم 1500 کیلومتر خط آهن و خطوط ریلی به این شبکه اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: در شمال و جنوب اتوبان تهران – کرج به تمام ساکنان این منطقه با قطارهای حومه‌ای سرویس تردد بین شهری ارائه می‌دهیم تا مشکل جابجایی در ساعات مختلف را نداشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مردم این منطقه با معضل بزرگ ترافیکی کرج تا پل کردان مواجه هستند اظهار داشت: خوشبختانه استانداری البرز راه‌حل‌های اساسی برای رفع این ترافیک پیش بینی کرده است که با اقتدار در حال عملیاتی‌ سازی اقدامات هستند.

اسلامی با اشاره به افزایش طول شبکه آزادراهی کشور گفت: تا پایان دولت دوازدهم 580 کیلومتر آزادراه به شبکه راهی کشور اضافه می‌شود که 160 کیلومتر آن متعلق به پروژه آبیک تا گرمسار است که با افتتاح قطعه اول این پروژه بار ترافیکی از استان تهران خارج می‌شود.

اسلامی افزود: از دیگر پروژه‌های مهم ما ادامه آزادراه همت است که به خطوط حمل و نقل ریلی و شبکه راهی کرج متصل می‌شود تا مردم این منطقه کمترین مشکل ترافیکی را داشته باشند.

اسلامی تاکید کرد: هر وقت که سیسیتم حمل و نقلی آزاردهنده باشد کیفیت زندگی مردم کاهش می‌یابد و ما با اجرای پروژه‌های عمرانی متعدد به دنبال افزایش سطح کیفی زندگی مردم هستیم.

استان تهران حمل و نقل دولت راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر