کد خبر: 853238 A

با حضور رئیس جمهور؛

پروژه قطار برقی هشتگرد از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، پروژه قطار برقی گلشهر- هشتگرد به طول 26 کیلومتر روز سه‌شنبه (10 دی‌ماه) با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) افتتاح می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) درباره این پروژه گفت: پروژه متروی هشتگرد به دلیل قرار گرفتن در حاشیه آزادراه قدیم کرج و وجود کارخانجات بسیار، با معارضان زیرزمینی زیادی از جمله انشعابات آب، برق و گاز مواجه بود و این مسأله صعوبت پروژه را در پی داشت که با همکاری خوب بین کارفرما و قرارگاه خاتم این مشکلات برطرف و پروژه آماده شد.

سعید محمد درباره مشخصات این پروژه اظهار داشت: متروی هشتگرد در ادامه توسعه متروی خط ۵ تهران است که از کیلومتر ۳۹ در گلشهر شروع و تا کیلومتر 65 در جنوب شهر جدید هشتگرد ادامه می‌یابد؛ طول این پروژه 26 کیلومتر و به صورت دو خطه است که 5 کیلومتر آن از زیر زمین عبور می‌کند و مابقی این پروژه، روی زمین است.

وی ضمن اشاره به این موضوع که 80 درصد تجهیزات این پروژه ایرانی‌سازی شده است افزود: متروی هشتگرد ظرفیت جابه‌جایی 15 هزار و 400 مسافر در ساعت را در هر جهت دارد و با توجه به هزینه‌های حمل و نقل خودرویی می‌تواند مشکل تردد مردم عزیز شهر هشتگرد را تا حدود زیادی مرتفع سازد.

یکی از دلایل اصلی احداث قطار برقی در شهر جدید هشتگرد، اتصال شهر جدید هشتگرد به کرج است تا از این طریق علاوه بر اشتیاق برای سکونت در شهر جدید، بارترافیکی آزادراه کرج -  قزوین هم کاهش یابد.

هشتگرد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) قطار برقی گلشهر قطار برقی گلشهر- هشتگرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر